www.drevja.com Turrenn | Vesterfjellrennet To. 18. okt. 2018
Meny

Drevja barnehage
Granmoen skole
Verktøysmia  

Tovenveien Velf.

Bysprinten
Mosjøen Båtforening
Norges veteranforb
Vefsn jeger- og fisk

Sangen om fjellet


Værvarsel Drevja

 


 


Redaktør:
Webjørn Solli
webjorn.solli (a)
gmail.com

Vesterfjellrennet 20. februar 2016

G10
1 Jonas Tverå, Korgen IL 11:29:40,0 14:40,0
2 David Trongmo, Korgen IL 18:31,0 18:31,0

G11 -12
1 Mathias Lenningsvik, Korgen IL 15:34,8
2 Olvar Johan Derås, Korgen IL 19:19,1
3 Isak Trongmo, Korgen IL 19:22,6

G13 - 14
1 Petter Lenningsvik, Korgen IL 11:05,5
2 Espen Kjensli, Kjærstad IL 16:50,2

M15-16 år
1 Lars Aronsen, Bossmo og Ytteren IL 1:22:04,6

K 17-18 år (12 km)
1 Solveig Aal, Rygg IL 44:59

M 17-18 år
1 Ivar Tverå, MVS/Korgen IL 1:09:16,0
2 Jesper Abelsen Andreasen, MVS/Halsøy IL Ski 1:11:43,8
3 Even-Johan Kaspersen, Bossmo og Ytteren IL 1:16:02,4
4 Håkon Bendik Pedersen, Halsøy IL Ski 1:17:16,6
5 Bernt Erik Hauan, Drevja IL 1:19:52,3
6 Lars Solli 1:27:17,5
7 Martin Utland, Utskarpen IL 1:27:17,7

K 19-20 år (12 km)
1 Anne Øksnes, Aal Rygg IL 44:24,8

M 19-20 år
1 Andre Lenningsvik, Korgen IL 1:09:16,2
2 Tobias Storvik, Lillehammer Skiklub 1:12:15,9

K 21 - 35 (12 km)
1 Julie Kristoffersen, Storforshei IF 41:14,1
2 Bjørnhild Lande, 54:20,6

M 21 - 35
1 Tarjei Solli, Drevja IL 1:07:25,4
2 Espen Sundsvik, Frol IL 1:08:03,0
3 Andreas Sorsell, Storforshei IF 1:14:43,0
4 Joakim Klaussen Aakvik, Mosjøen IL 1:14:43,9
5 Emil Myrvang Sorsell, Storforshei IF 1:19:19,8
6 Torgeir Nilsen Rekve, Bleikvassli IL 1:22:10,4
7 Stian Eid Nilsen, Trønder Lyn 1:23:32,4
8 Kristian Botn 1:28:18,4
9 Mads Malmbrekk 1:42:03,8

M 36-40 år
1 Tommy Hågensen, Rana Brann og Redning 1:09:41,9
2 Petter Myren, Kvaløysletta Skilag 1:15:32,2
3 Morten Lenningsvik, Korgen IL 1:19:43,7
4 Gjert Skjønberg 1:56:53,1

K 41-50 (12 km)
1 Elin Nilsen, Bossmo og Ytteren IL 38:20,7
2 Doris Stien Kaspersen, Bossmo og Ytteren IL 43:32,0
3 Karin Kjensli, Kjærstad IL 43:39,5

M 41-50
1 Tor Ivar Tverå, Korgen IL 1:12:19,8
2 Sten Frode Kristoffersen, Storforshei IF 1:19:21,8
3 Jostein Andre Wie, Halsøy IL Ski 1:30:08,1
4 Ole Asbjørn Solli, Rana Brann og Redning 1:40:37,9
5 Jens-Reidar, Mjånes IL Knubben 1:45:15,4

K 51-60 (12 km)
1 Bente Bang 55:02,8

M 51-60
1 Webjørn Solli, Drevja IL 1:21:19,6
2 Terje Utland, Utskarpen IL 1:32:20,5
DNF Jostein Bakken, UL Daggry 

M 61-70
1 Leif Røli, Utskarpen IL 1:36:06,3


Vesterfjellrennet 22.3.14

Kvinner senior
1 Tina Tuven Korgen IL 1:40:48

Kvinner 41-45
1 Doris Stien Kaspersen Bossmo og Ytteren IL - Ski 1:23:49

Gutter 15-16 år
1 Alexander Slydal Halsøy IL 1:04:00
2 Ivar Tverå Korgen IL 1:08:23
3 Bernt Erik Hauan Drevja IL 1:08:33
4 Even Johan Kaspersen Bossmo og Ytteren IL - Ski 1:10:25
5 Sigurd Aartun Åga IL 1:11:26
6 Ole Jakob Forsmo Halsøy IL 1:12:13
7 Martin Utland Utskarpen IL 1:27:49
8 Lars Solli Mo Orienteringsklubb 1:34:56
Brøt løpet: Paul Andre Kristoffersen Storforshei IF

Gutter 17-18 år
1 Tobias Storvik Drevja IL 1:01:24
2 Andre Lenningsvik Korgen IL 1:03:11
3 Ole-Kristian Kaspersen Bossmo og Ytteren IL - Ski 1:23:13

Gutter 19-20 år
1 Isak Sætermo Storforshei IF 1:07:25

Menn senior
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:02:59
2 Petter Myren Kvaløysletta Skilag 1:05:02
3 Stian Skogsaas Mosjøen IL Ski 1:08:36
4 Morten Lenningsvik Korgen IL 1:15:19

Menn 36-40
1 Bjørn Krane Åga lL 1:19:36
2 Mellet Tverå Korgen IL 1:19:40

Menn 41-45
1 Nicolai Heilemann MIL 1:05:01
2 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:05:09
3 Ståle Brennhaug Fiplingdal lL 1:08:56

Menn 46-50
1 Jostein Wie Halsøy IL 1:22:22
2 Ole Asbjørn Solli Rana Brannvesen 1:32:10

Menn 56-60
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:14:05
2 Webjørn Solli Drevja IL 1:14:07
3 Knut Berntsen Nesna IL 1:34:41

Menn 61-65
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 1:10:57
2 Leif Røli Utskarpen IL 1:32:48

Vesterfjellrennet 6.4.13

30KM
Gutter 15-16 år
1 Paul Andre Kristoffersen Storforshei IF 1:45:11
2 Ivar Tverå Korgen IL 1:45:16
3 Bernt Erik Hauan Drevja IL 1:50:32
4 Martin Utland Utskarpen IL 2:03:24

Gutter 17-18 år
1 Andre Lenningsvik Korgen IL 1:35:19
2 Tobias Storvik Drevja IL 1:39:01
3 Harald Hansen Storforshei IF/ polarsirkelen 1:45:14
4 Ole Kristian Kaspersen Bossmo & Ytteren IL 1:56:18

Kvinner 41-45
1 Doris Stien Kaspersen Mo orienteringsklubb 1:56:46

Menn 61-65
1 Leif Rødli Utskarpen IL 1:55:49

Menn 66-70
1 Odd Laksfors 2:40:34

Menn 71-75
1 Arne Johan Leiråmo 2:51:09

50 KM
Menn senior
1 Morten Lenningsvik Korgen IL 2:46:51
2 Torgeir Rekve Nilsen Bleikvassli IL 3:46:37
Brøt løpet: Andreas Sorsell Storforshei IF/ polarsirkelen

Menn 36-40
1 Trond Johansen Åga IL 2:38:37
2 Mellet Tverå Korgen IL 3:09:01

Menn 41-45
1 Tor-Ivar Tverå Korgen IL 2:30:24

Menn 46-50
1 Per Storvik Alcoa 2:50:18
2 Jostein Wie Halsøy IL 3:19:15
3 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 3:23:42

Menn 51-55
1 Frank Olsen Bjerka IL 3:24:04

Menn 56-60
1 Webjørn Solli Drevja IL 2:55:27
2 Ingar Solberg Olderskog IL 4:07:49

Vesterfjellrennet 24.3.2012

Resultater

25 km
Gutter 15-16 år
Andre Lenningsvik Korgen IL 01:41:07

Gutter 17-18 år
Ole -Magnus Berntsen Nesna IL 01:51:36

Kvinner senior
Maja Solli NTNUI 01:51:37

Kvinner 41-45
Nancy Stien Schreiner Bossmo&Ytteren IL 01:50:11

Menn 61-65
Leif Røli Utskarpen IL 01:47:26

52 km
Menn senior
Tarjei Solli Grøa IL 02:56:10
Morten Lenningsvik Korgen IL 02:56:56
Sjur Oppebøen 03:13:19
Torgeir Nilsen Rekve Bleikvassli IL 03:48:46

Menn 36-40
Trond Johansen Åga IL 02:50:33
Mellet Tverå Korgen IL 03:33:59

Menn 41-45
Tor Ivar Tverå Korgen IL 02:48:55
Karstein Fjellheim Bossmo&Ytteren IL 03:47:00

Menn 51-55
Webjørn Solli Drevja IL 03:17:30
Frank Olsen Bjerka IL 03:29:34

Menn 56-60
Knut Berntsen Nesna IL Brøt løpet 


Vesterfjellrennet 2011 - resultater

Vesterfjellrennet 1965

15 km
Klasse A
1 Ulf Bastholm Mo skilag 59,50
2 Arild Bryghaug Mo skilag 1,00,12

Klasse B
1 Kan Lillegård IL Stålkameratene 1,01,38
2 Hans Grønli Bleikvassli IL 1,02,52
3 Kåre Fjellavli Korgen IL 1,02,54
4 Olav Rydså Mo skilag 1,03,07
5 Vebjørn Holmen Hattfjelldal IL 1,07,14
6 Reidar Sivertsen Mo skilag 1,07,38

Klasse C
1 Bjørn Rørvik Mo skilag 1,04,13
2 Johan Riise Kjærstad IL 1,04,42
3 Agnar K. Tverå Kjærstad IL 1,05,44
4 Rolv Breivik Hattfjelldal IL 1,06,43
5 Reidar Abelsen Kjærstad IL 1,07,35
6 Erling Govassli Bleikvassli IL 1,07,57
7 Odd Laksfors Kjærstad IL 1,09,20
8 Ole Sneli Bleikvassli IL 1,12,38

Klasse D
1 Karl W. Aakervik Hattfjelldal IL 1,01,44
2 Arthur Sørstad Kjærstad IL 1,08,04

Klasse E
1 Einar Bjørnådal IL Stålkameratene 1,04,27

10 km
Klasse eldre junior
1 Olav Mastervik Bleikvassli IL 42,10
2 Jon Kvalbukt Hattfjelldal IL 42,18
3 Svein Grøvnes Kjærstad IL 42,46
4 Ronald Lenningsvik Bleikvassli IL 43,14
5 Willy Bjørnådal IL Stålkameratene 43,39
6 Knut Trongmo Korgen IL 47,47
7 Olav Hagen Korgen IL 47,53

Klasse yngre junior
1 Kjell A. Gruben Mo skilag 43,46
2 Stein Hauahei Mo skilag 44,44
3 Ivar Rystad Kjærstad IL 45,11
4 Asgeir Krutå Mo skilag 45,26
5 Sverre Hansen Mo skilag 51,45

Vesterfjellrennet - resultater - 1964

15 km
Menn klasse A
1 Arild Bryghaug Mo skilag 51,56
2 Ingmund Holtås Mo skilag 52,03
3 Ulf Bastholm Mo skilag 53,29

Menn klasse B
1 Åge Brendmo Korgen IL 55,20
2 Olav Rydså Mo skilag 55,55
3 John Trongmo Korgen IL 57,47
4 Kåre Fjellavli Korgen IL 58,25
5 Hilding Silåmo IL Stålkameratene 59,31
6 Agnar K. Tverå Kjærstad IL 59,34

Menn klasse C
1 Torvald Lamo Mo skilag 54,51
2 Kjell Botten Mo skilag 55,56
3 Vebjørn Holmen Hattfjelldal IL 56,21
4 Reidar Sivertsen Mo skilag 58,36
5 Nils Skreslett Korgen IL 59,41
6 Arild Rasmussen IL Stålkameratene 1,00,58
7 Erling Govassli Sørfjell 1,06,01
8 Jan Lillejord IL Stålkameratene 1,07,42
9 Einar Furuheim IL Stålkameratene 1,12,22

Menn klasse D
1 Arthur Sørstad Kjærstad IL 1,03,34

Menn klasse E
1 Einar Bjørnådal IL Stålkameratene 58,42

10 km
Menn klasse eldre junior
1 Olav Mastervik Sørfjell 38,01
2 Ivar Sætern Hattfjelldal IL 38,12
3 Knut Stien Mo skilag 39,06
4 Ola Remmen Hattfjelldal IL 40,43
5 Oddvar Erlandsen Hattfjelldal IL 44,31
6 Ivar Furuheim IL Stålkameratene 44,42

5 km
Menn klasse yngre junior
1 Ronald Lenningsvik Sørfjell 18,37
2 Willy Bjørnådal IL Stålkameratene 18,51
3 Odd Steinan Mo skilag 18,57
4 John Kvalbukt Hattfjelldal IL 19,20
5 Kjell A. Gruben Mo skilag 19,58
6 Knut Trongmo Korgen IL 23,10
7 Walter Lenningsvik Sørfjell 23,18
8 Jan P. Rasmussen Mosjøen IL 26,50

Vesterfjellrennet 1962
15 km
Menn klasse A
1 Hilding Silåmo IL Stålkameratene 58,45

Menn klasse B
1 Asbjørn Kvammen Mosjøen IL 58,42
2 John Trongmo Korgen IL 1,00,10
3 Johan Riise Kjærstad IL 1,00,38
4 Roald Nordmo Kjærstad IL 1,01,05
5 Åge Brendmo Korgen IL 1,01,47
5 Bjørn Rørvik Mo skilag 1,01,47
7 Jon Sjåvik Hattfjelldal IL 1,02,09
8 Agnar K. Tverå Kjærstad IL 1,04,22
9 Kåre Fjellavli Korgen IL 1,05,34

Menn klasse C
1 Audun Hjerpås Grane IL 1,01,48
2 Per Moen Mosjøen IL 1,02,14
3 Reidar Sivertsen Mo skilag 1,04,30
4 Ottar Lenningsvik Sørfjell 1,04,31
5 Olav Rydså Mo skilag 1,04,50
6 Leif Knutli Korgen IL 1,07,13
7 Willy Engås Kjærstad IL 1,07,45

Menn klasse D
1 Einar Bjørnådal IL Stålkameratene 1,02,01

Menn junior 19-20 år
1 Hans Grønli Sørfjell 1,01,22
2 Torstein Øren Mosjøen IL 1,03,18

10 km
Menn junior 17-18 år
1 Ronald Lenningsvik Sørfjell 46,04
2 Ulf Pedersen Elsfjord 49,13
3 Otto Pedersen Kjærstad IL 51,11

3 X 10 KM
1 Korgen IL (Trongmo-Fjellavli-Brendmo) 2,11,11
2 Kjærstad IL (Tverå-Riise-Nordmo) 2,17,45
3 Mo skilag (Sivertsen-Rydså-Rørvik) 2,18,00
4 Mosjøen IL (Øren-Moen-Kvammen) 2,21,38

Etappetider
1 Åge Brendmo 41,21
2 Johan Riise 41,35
3 Bjørn Rørvik 43,10
4 Asbjørn Kvammen 43,18
5 Per Moen 44,35
6 John Trongmo 44,48
7 Kåre Fjellavli 45,02

 

Vesterfjellrennet 1960

15 km klasse A
1 Johan Kjerringnes Røsvatn IL 47,38
2 Karl W. Aakervik Røsvatn IL 48,25
3 Åge Brendmo Korgen IL 48,55
4 Agnar Sørli Sørfjell 49,53
5 Torfinn Hjerpås Grane IL 50,03
5 Jon Sjåvik Hattfjelldal IL 50,03
7 Helge Karoliussen IL Stålkameratene 50,13
8 Dagfinn Trongmo Korgen IL 50,30
9 Johan Riise Kjærstad IL 50,45

15 km klasse B
1 John Trongmo Korgen IL 49,24
2 Ottar Lenningsvik Sørfjell 52,37
3 Anders Skjærmo IL Stålkameratene 52,55
4 Leif Knutli Korgen IL 52,58
5 Haavard Nyland Mo skilag 55,00
6 Johan Aufles Kjærstad IL 55,12

15 km klasse D
1 Einar Bjørnådal ILStålkameratene 51,18
2 Arthur Sørstad Kjærstad IL 51,43

15 km klasse E
1 Kaare Saksenvik Mosjøen IL 60,58

10 km klasse 18-19 år
1 Torstein Øren Mo skilag 46,47
2 Nils Skreslettt Korgen IL 50,43

5 km klasse 16-17 år
1 Torvald Lamo Røsvatn 23,22
2 Kolbjørn Herringbotn Mosjøen IL 23,47
3 Tor A. Nygård Mosjøen IL 24,40
4 Åge Mastervik Sørfjell 27,08
5 Per E. Oldernes Korgen IL 27,28

Vesterfjellrennet 1955
15 km
Menn klasse A
1 Agnar Sørli Sørfjell 1,07,41
2 Johan Riise Fjellmannen 1,09,29
3 Lars Englund ILStålkameratene 1,10,06
4 Walter Solli Toven 1,10,33
5 Bjarne Myrvoll Remma IL 1,12,42

Menn klasse B
1 Audun Hjerpås Grane IL 1,07,21
2 Ivar Lifjell Mo skilag 1,10,14
3 Jens Solhaug Korgen IL 1,10,30

10 km
Menn junior
1 Åge Brendmo Korgen IL 47,59

5 km
Gutter
1 Dagfinn Trongmo Korgen IL 26,02
2 Inge Lundestad Remma IL 26,29
3 Ernst Jensen IL Stålkameratene 26,50
4 John Langvatn Remma IL 27,23
5 Terje Strøm Remma IL 27,25


Vesterfjellrennet 1954

15 km klasse A
1 Johan Riise Fjellmannen 42,18
2 Walter Solli Toven 42,54
3 Karl W. Aakervik Røsvatn 43,35
4 Einar Bjørnådal IL Stålkameratene 44,40

15 km klasse B
1 Jens Solhaug Korgen IL 44,35
2 Anders Solhaug Korgen IL 45,40
3 Eilif Nerdal 45,54
4 Åsmund Svartvatn Korgen IL 47,41

15 km klasse D
1 Einar Solbakken Korgen IL 47,44

15 km klasse E
1 Arthur Brendmo Korgen IL 59,43

10 km junior
1 Åge Brendmo Korgen IL 35,15
2 Asle Brendmo Korgen IL 35,39
3 Jon Trongmo Korgen IL 37,44
4 Rolv Svartvatn Korgen IL 38,21

 

 

 

web: info helgeland