www.drevja.com Turrenn | Majavassrennet Ti. 25. juni 2019
Meny

Drevja barnehage
Granmoen skole
Verktøysmia  

Tovenveien Velf.

Bysprinten
Mosjøen Båtforening
Norges veteranforb
Vefsn jeger- og fisk

Sangen om fjellet


Værvarsel Drevja

 


 


Redaktør:
Webjørn Solli
webjorn.solli (a)
gmail.com

Majavassrennet 9. april 2017
Løypelengde: 21 km

K15-16
1. Lene Kringen Spillum IL 01:34:12
K21-25
1. Karoline Bekkevold Grane IL 01:48:26
K31-35
1. Siv Kristin Kaggerud Stathelle 01:38:24
M16-19
1. Oddmund Haugnes Frol IL 01:13:27
M31-35
1. Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 01:09:21
2. Andreas Moen Forsjord Kjærstad IL 01:15:46
3. Torbjørn Herder Kaggerud Stathelle 01:32:39
M41-45
1. Steinar Hanem Hattfjelldal IL 01:15:31
2. Torbjørn Larsen Hattfjelldal IL 01:24:08
M46-50
1. Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:13:39
2. Bård Haugnes Frol IL 01:31:28
M51-55
1. Sten Vikestad Kula IL 01:34:14
2. Lars Reitan Svevia 01:34:21
3. Stig Vikestad Kula IL 01:37:52
M56-60
1. Jan Inge Helmersen Hattfjelldal IL 01:23:26
M66-70
1. Jan Aufles Kjærstad IL 01:28:15
2. Otto Simskar Grane IL 01:37:03
3. Allan Johansen Åga IL 01:43:42
M76+ 10 km
1. Asbjørn Bjørhusdal Namsskogan/Elva IL 01:03:10


Majavassrennet 10. april 2016
K 21-25
1. Karoline Bekkevold, Grane IL 1:50:35
K 51-55
1. Bente Berntsen, Elva/Namsskogan 2:04:44
K 56-60
1. Anita Berntsen Sæther, Elva/Namsskogan 2:24:37
M 17-18
1. Johannes Tyldum, Hållingen 1:14:44
2. Truls Hjellsand, Hållingen 1:16:10
3. Ivar Tverå, Korgen IL 1:19:59
M 19-20
1. Henrik Andreas Henriksen, Kolvereid 1:20:15
M 26-30
1. Eirik Lorentsen, Henning 1:08:20
2. Andreas Dahle, Sømna 1:18:54
3. Martin Julius Lillefjell 1:33:24
M 31-35
1. Ola A Eggen, Snåsa 1:20:21
M 41-45
1. Nils A Reinfjord, Sømna 1:12:19
2. Jan Inge Rosenvinge, Kolvereid 1:12:45
3. Even Olsen, Grane 1:20:41
M 46-50
1. Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL 1:17:01
2. Jan Morten Rogstab, Elva/Namsskogan 1:23:28
3. Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna 1:30:11
M 51-55
1. Werner Reinfjord, Sømna 1:25:59
2. Jo Terje Sagmo, Overhalla IL, 1:28:58
3. Sten Vikestad, IL Kula 1:35:43
4. Stig Vikestad, IL Kula 1:36:01
M 56-60
1. Ola Berget, Skauga il, 1:10:24
2. Torstein Bjørhusdal, Elva/Namsskogan 1:21:28
M 61-65
1. Kenneth Solli, Drevja IL 1:24:07
2. Per Odd Fjær, Bangsund 1:38:43
3. Kristian Foss, Botnan 1:41:28
4. Per Hammerstrøm, Vemundvik 1:52:34
5. Arnfinn Pettersen, Norconsult 2:06:34
M 71-75
1. Kjell Terje Hopen, Elvalandet 1:43:21
2. Bernt Ryggvik, Frosta 1:43:45
M 76-80
1. Asbjørn S Bjørhusdal, Elva/Namsskogan 2:02:11
2. Ingvald Evertsen, Spillum 2:06:36
M 80 og eldre
1. Odd Halseth, Stod 1:48:51

Majavassrennet 2013 - resultater
K17-18
1 Marie Strømstad, Grane IL 1:35:27
K19-20
1 Anne Lise Grubbmo, Lierne 1:18:51
K21-25
1 Karoline Bekkevold, Grane IL 1:41:13
K26-30
1 Heidi Hestmark, Spillum IL 1:23:23
M15-16
1 Ivar Tverå, Korgen IL 1:23:01
M17-18
1 Andre Lenningsvik, Korgen IL 1:11:37
2 Tommy Byberg, Sømna IL 1:14:07
M19-20
1 Johan Hundseth, Kolvereid 1:08:48,
2 Vegard Bekkevold, Grane IL 1:17:2
M21-25
1 Tom Børre Ruderaas, Grane IL 1:21:40
M31-35
1 Lars Håvard Tømmervik, Malm IL 1:27:24
M36-40
1 Jan Olav Smalås, Spillum IL 1:08:53
2 Trond Johansen, Åga IL 1:11:24
3 Mellet Tverå, Korgen IL 1:22:14
4 Jan Ove Klingen, Spillum IL 1:28:06
M41-45
1 Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL 1:14:08
2 Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna IL 1:14:14
3 Jens-Reidar Mjånes, IL Knubben 1:40:55
M46-50
1 Werner Reinfjord, Sømna IL 1:16:18
2 Sten Vikestad, IL Kula 1:24:41
3 Stig Vikestad, IL Kula 1:24:47
4 Snorre Warholm, Sømna IL 1:32:30
M51-55
1 Ola Berget, Skauga IL 1:12:49
2 Øyvind Solli, Sømna IL 1:14:06
M56-60
1 Alf Dahle, Sømna IL 1:34:47
M61-65
1 Ingvar Tverå, Korgen IL 1:20:50
2 Einar Kilen, Mosvik 1:34:42
M66-70
1 Johannes A Okstad, Hållingen 1:30:42
2 Odd Laksfors, 1:56:12
M71-75
1 Bernt Ryggvik, Frosta 1:32:40
2 Kjell Hopen, Elva/Namsskogan IL 1:41:48
M76 og eldre
1 Odd Halseth, Nsb bedr.Steinkjer 1:33:49
2 Asbjørn S Bjørhusdal, Namsskogan IL 1:45:13
Ingvald Evertsen, Namsos 00:00

Majavassrennet  15.04.2012
Vinnerne var Petter Torås Halseth fra Steinkjer Skiklubb og Vilde Finne fra Kolvereid.

Resultater     
M15-16

1 Sindre Finne Kolvereid 1:07:14
2 Ole Magnus Bogfjellmo Grane IL 1:10:16
M51-55
1 Ola Berget Skauga IL 1:06:26
2 Alf Dahle Sømna IL 1:27:53
M56-60
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:11:38
M61-65
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:09:47
M66-70
1 Johannes A Okstad Hållingen 1:18:25
2 Arve Lindstrøm Malm 1:26:20
3 Arne Ramdal Frol IL 1:33:12
M71-75
1 Bernt Ryggvik Frosta 1:23:18
2 Asbjørn S Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:35:27
M76 og eldre
1 Odd Halseth Jernbanen 1:25:22
M17-18
1 Tommy Byberg Sømna il 1:11:08
2 Martin Bekkevold Grane IL 1:20:11
M19-20
1 Petter Farbu Berfjord Inderøy IL 1:01:51
K17-18
1 Vilde Finne Kolvereid 1:13:46
K41-45
1 Unn Berit Finne Kolvereid 1:15:36
M21-25
1 Petter Torås Halseth Steinkjer Skiklubb 59:13
K19-20
DNF Karoline Bekkevold Grane IL (brøt løpet)
K26-30
1 Heidi Hestmark Spillum IL 1:18:58
M31-35
1 Lars Håvard Tømmervik Malm IL 1:16:10
M36-40
1 Jan Olav Smalås Spillum IL 1:03:10
M41-45
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:00:53
2 Nils A Reinfjord Sømna IL 1:07:04
3 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna IL 1:09:12
M46 -50
1 Knut Inge Finne Kolvereid 1:03:39
2 Per Storvik Alcoa BIL 1:07:46
3 Øyvind Solli Sømna IL 1:12:58
4 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 1:14:59
5 Jostein Wie Halsøy IL 1:15:00
6 Werner Reinfjord Sømna IL 1:15:34
7 Sten Vikestad IL Kula 1:21:37
8 Stig Vikestad IL Kula 1:22:49

web: info helgeland