www.drevja.com Turrenn | Hjartfjellrennet Ti. 25. juni 2019
Meny

Drevja barnehage
Granmoen skole
Verktøysmia  

Tovenveien Velf.

Bysprinten
Mosjøen Båtforening
Norges veteranforb
Vefsn jeger- og fisk

Sangen om fjellet


Værvarsel Drevja

 


 


Redaktør:
Webjørn Solli
webjorn.solli (a)
gmail.com

Olderskog IL - Hjartfjellrennet

Resultater: 1970 | 1971 | 1972 | 1973 | 1990 | 1991 | 1992 | 19931996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 20042005 |

Hjartfjellrennet 12. mars 2017 - resultater

K41-45
Karin Kjensli Kjærstad IL 01:28:43
K31-40
Mona Vik Larsen Hattfjelldal IL 01:33:51
Bjørnhild Lande Hattfjelldal IL 01:41:16
M21-30
Tarjei Solli Drevja IL 01:53:11
Tobias Storvik Lillehammer skiklubb 01:57:37
M31-35
Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 01:50:15
Joakim Klaussen Åkvik Olderskog IL 01:57:18
Andreas Moen Forsjord Olderskog IL 01:58:55
M41-50
Even Olsen Grane IL 01:53:49
Steinar Hanem Hattfjelldal IL 01:58:20
Dag Frode Bjerknesli Alcoa BIL 02:04:13
Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL Brutt
M51-60
Webjørn Solli Drevja IL 02:00:17
Jostein Wie Halsøy IL 02:13:05
Jan Inge Helmersen Hattfjelldal IL 02:17:30
M61-65
Kenneth Solli Drevja IL 02:06:00
Halvor Norstoga Mosjøen IL 02:38:03

  

Hjartfjellrennet 13. mars 2016
Løypa til damene var 23 km, herrene gikk 33 km.
Jenter/gutter mellom 12 og 14 år gikk 10 km

Resultater
M 12
1 Emil Isaksen Halsøy 43:20
M 13
1 Johannes Øvereng Mosjøen IL 36:49
2 William Endresen Mosjøen IL 41:24
M 14
1 Morten Hjørnerød Mosjøen IL 32:36
K17 - 18
1 Marte Liengen Sørslett Ballangen Ski 1:27:42
2 Siri Kristin Gluggvasshaug Halsøy IL Ski 1:31:27
M 17-18
1 Bernt Erik Hauan Drevja IL 1:42:37
2 Håkon Bendik Pedersen Halsøy IL 1:50:04
M 21 - 25
1 Stian Eid Nilsen Trønder Lyn 1:59:37
2 Ole Martin Trælnes Sømna IL 2:20:50
M 26 - 30
1 Tarjei Solli Drevja IL 1:39:11
2 Joakim Klaussen Åkvik Mosjøen IL 1:46:07
3 Martin Julius Lillefjell Sømna IL 2:02:31
M 31 - 35
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:39:19
2 Andreas Moen Forsjord Kjærstad IL 1:51:58
3 Kristian Kristiansen Mosjøen IL 2:37:00
M 36 - 40
1 Gjert Skjønsberg Mosvik IL 2:38:18
K 41-45
1 Karin Kjensli Kjærstad IL 1:22:19
M41-45
1 Steinar Hanem Hattfjelldal 1:49:24
2 Even Olsen Grane IL 1:50:05
3 Rolf Jørgen Bredesen Sømna IL 1:52:12
M46-50
1 Dag Frode Bjerknesli Alcoa 1:53:11
2 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna IL 1:53:33
3 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 2:08:07
4 Klaus Arnes Sømna IL 2:14:13
K 51-55
1 Marit Klaussen Olderskog IL 1:23:02
M 51 - 55
1 Per Storvik Alcoa 1:52:49
2 Ottar Simonsen Alcoa 2:08:05
3 Rune Heggedal Bleikvassli IL 2:28:35
M56-60
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:48:50
2 Alv Arne Wilhelmsen Mosjøen IL Ski 1:54:06
M 61 -65
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:51:51
2 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:16:48
M 66 -70
1 Ingvar Tverå Korgen IL 2:04:50
2 Jan Aufles Kjærstad IL 2:10:40
3 Leif Røli Utskarpen IL 2:17:52

Hjartfjellrennet 15. mars 2015
Løypa til damene var 23 km, herrene gikk 33 km.

Kvinner 26-30
1 Heidi Hestmark Spillum IL 1:15:25
Menn 15-16
1 Johan Warholm Sømna IL 2:05:09
Menn 17-18
1 Jesper Andreassen Halsøy IL 1:36:03
2 Bernt Erik Hauan Drevja IL 1:39:37
3 Håkon Bendik Pedersen Halsøy IL 1:53:38
Menn 19-20
1 Andre Lenningsvik 1:31:39
Menn 21-25
1 Stein Eid Nilsen 1:49:41
Menn 26-30
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:35:39
2 Joakim Klaussen Aakvik Olderskog IL 1:39:02
Menn 31-35
1 Andreas Moen Forsjord Olderskog IL 1:43:46
2 Stian Skogsaas Olderskog IL 1:52:31
3 Kristian Dyrhaug Kristiansen 2:15:47
Kvinner 41-45
1 Karin Kjensli Olderskog IL 1:17:24
Menn 36-40
1 Jan Olav Smalås Elva/Namsskogan 1:38:33
Menn 41-45
1 Yngvar Alexander Hansen Mosjøen IL 1:32:13
2 Rolf Jørgen Bredesen Sømna IL 1:47:28
3 Nikolai Heilemann Mosjøen IL 1:48:17
4 Tom Ivar Olsen Sømna IL 2:06:38
Menn 46-50
1 Dag Frode Bjerknesli Alcoa BIL 1:42:05
2 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 2:02:10
3 Trond Hågensen 2:14:35
Menn 51-55
1 Kjell Varem Mosjøen IL 1:54:56
2 Ottar Simonsen Alcoa BIL 2:01:21
Menn 56-60
1 Alv Arne Wilhelmsen Remma IL 1:49:53
2 Webjørn Solli Drevja IL 1:51:27
3 Alf Dahle Sømna IL 2:32:58
Menn 61-65
1 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:07:57
Menn 66-70
1 Jan Aufles Kjærstad IL 1:59:43
2 Leif Røli Utskarpen IL 2:08:44

Hjartfjellrennet 10. mars 2013
Resultater

Kort løype
K15-16
1 Amalia Aufles Kjærstad IL 1:58:40

M 15- 16
1 Elias Sundsfjord MIL 1:58:39
2 Ivar Tverå Korgen il 2:09:48 (ved en feil gikk han lang løype)

K17-18
1 Amalie Kristin Kvandal Leirfjord IL 1:42:05

K 46 -50
1 Marit Klaussen Olderskog IL 1:30:32

Lang løype: Ca. 35 km
M 26-30

1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:50:00
2 Stian Skogsaas Olderskog IL 1:59:09
3 Andreas Moen Forsjord Olderskog IL 2:03:37

M 31-35
1 Erik Nordstoga MIL 1:57:00
2 Johan Andre Lindseth Drevja IL 2:14:22

M 36-40
1 Trond Johansen Åga IL 1:49:50
2 Nicolai Heilemann 1:50:00
3 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:55:40
4 Bjørn Krane Åga IL 1:56:37

M 41-45
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:45:11
2 Ståle Brennhaug Fiplingdal lL 2:00:07
3 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna IL 2:00:18
4 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal IL 2:03:38

M 46-50
1 Per Storvik Alcoa 1:56:17
2 Per- Egil Pedersen Åga IL 2:06:37
3 Kjell Varem Mosjøen IL 2:10:25
4 Jostein Wie Halsøy IL 2:17:05
4 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 2:17:05
6 Bjørn Rønning Alcoa 2:17:35 21:18
7 Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2:30:17

M51-55
1 Øyvind Solli Sømna IL 2:02:13

M 56-60
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:59:35
2 Knut Berntsen Nesna il 2:23:33

M 61-65
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 2:01:00
2 Leif Røli Utskarpen IL 2:20:12
3 Halvor Nordstoga MIL 2:23:32

M17-18
1 Tommy Byberg Sømna IL 2:00:15

 

Hjartfjellrennet 11. mars 2012

Deltakerne i bedrifts- og dameklassen gikk ei løype på ca. 24 km, de andre gikk 32 km.

M 17 -18
1 Ole Magnus Berntsen Nesna IL 2:11:01

M 26 -30
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:44:01
2 Stian Lamo Hanssen Alcoa 1:59:02
3 Stian Skogsaas Mosjøen IL 2:02:28

M 36 -40
1 Trond Johansen Åga 1:43:01
2 Stian Breivik Leirfjord IL 1:49:54
3 Bjørn Andreas Krane Åga IL 1:53:18

M 41- 45
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:42:15
2 Frode Stifjell Skorovas 2:15:28

M46-50
1 Per Storvik Alcoa 1:52:46
2 Bård Sagmo Trones IL 2:01:24
3 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 2:03:44
4 Jostein Wie Halsøy IL 2:10:26

M 51 -55
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:52:33

M 56 -60
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:59:00
2 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:10:36

M 61 -65
1 Ingvar Tverå Korgen IL 2:00:38
2 Jan Aufles Kjærstad IL 2:03:26
3 Leif Røli Utskarpen IL 2:09:03
4 Allan Johansen Elkem 2:21:26

K 26-30
Torhild Lamo Mosjøen IL 1:24:57

K 46 -50
1 Marit Klaussen Mosjøen IL 1:21:44

Bedrift
1 Geir Nikolaisen Moc 1:36:02 

 

Resultater Hjartfjellrennet 13.3.2011

Bedriftsløperne og de to aktive damene gikk ei løype på ca. 24 km, de andre gikk 32 km

BEDRIFT
1 Stian Larsen 1:23:28
2 Geir Nikolaisen Halsøy IL 1:30:02
K 36-40
1 Torild Lamo MIL 1:24:58
K 46 -50
1 Marit Klaussen Mosjøen IL 23 1:26:23

34 km løype
M 26-30 år

1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:40:58
2 Erik Nordstoga MIL 1:43:14
M 31-35
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:35:52
2 Bjørn Krane Åga IL 1:43:15
3 Morten Lenningsvik Korgen IL 1:45:49
M 36-40
1 Trond Johansen Mo 1:37:51
2 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:38:36
3 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1:40:58
M 41-45
1 Dag Frode Bjerknesli Alcoa BIL 1:49:15
2 Jostein Wie Halsøy IL 1:51:40
M 46-50
1 Per Storvik Alcoa BIL 1:48:02
2 Tor Erik Dahle Sømna IL 1:49:21
3 Øyvind Solli Sømna IL 1:53:30
4 Frank Olsen Bjerka IL 1:58:54
5 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 1:59:24
6 Ottar Simonsen Alcoa BIL 2:12:20
M 51-55
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:48:01
2 Rune Brennbakk Hattfjelldal IL 1:56:27
3 Alf Dahle Sømna IL 2:09:17
M 56-60
1 Halvor Nordstoga MIL 1:56:26
2 Stein Hermannsen 1:58:38
M 61-65
1 Sverre Amundsen Mo IL 1:43:29
2 Ingvar Tverå Korgen IL 1:51:44
3 Otto Simskar Grane IL 1:59:18
4 Leif Rødli Utskarpen IL 1:59:19
5 Allan Johansen Dalselv 2:10:35


Resultater Hjartfjellrennet 14.3.2010


Menn 15-16 (20 km) 
1 Jonas Paulsen, Mosjøen IL, 1:31:49
2 Ole Magnus Berntsen, Nesna, 1:56:01
Menn 21-25 (32 km)
1 Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL, 1:35:44
Menn 26-30
1 Erik Nordstoga, Mosjøen IL, 1:43:55
2 Hans A Nyberg, Halsøy IL, 2:24:11
Menn 31-35
1 Stian Breivik, Leirfjord IL, 1:32:57
2 Morten Lenningsvik, Korgen IL, 1:45:37
3 Geir Nikolaisen, Halsøy IL, 2:28:40
Menn 36-40
1 Tor Ivar Tverå, Korgen IL, 1:35:02
2 Nikolai Heilemann, Mosjøen IL, 1:36:47
3 Trond Johansen, 1:38:28
4 Kjell Nystuen, Drevja IL, 1:53:14
5 Per Sverre Engdahl, Hattfjelldal IL, 2:01:27
Menn 41-45
1 Bjørn M. Jarmund, Hattfjelldal IL, 1:35:01
2 Ståle Brennhaug, Fiplingdal, 1:41:53
3 Dag Frode Bjerknesli, Alcoa, 1:42:58
4 Frank Pedersen, Grane IL, 1:48:44
5 Werner Reinfjord, Sømna IL, 1:50:36
6 Per Egil Pedersen, 1:50:49
7 Jostein Wie, Halsøy IL, 1:53:11
8 Roy Einar Pederen, Halsøy IL, 2:03:24
Brøt løpet: Fred Simonsen, Alcoa
Menn 46-50
1 Trond Nyland, Kjærstad IL 1:35:02
2 Per Storvik, Alcoa, 1:41:54
3 Tor Erik Dahle, Sømna IL, 1:49:28
4 Øyvind Solli, Sømna IL, 1:56:22
5 Bjørn Rønning, Mosjøen IL, 1:58:20
6 Ottar Simonsen, Halsøy IL, 2:09:15
Menn 51-55
1 Kenneth Solli, Drevja IL, 1:46:35
2 Webjørn Solli, Drevja IL, 1:49:04
3 Pål Homnes, Stålkam, 1:52:47
4 Alf Arne Vilhelmsen, Mosjøen IL, 1:54:23
5 Stein Hermansen, 1:58:16
6 Knut Berntsen, Nesna, 2:18:03
Menn 56-60
1 Halvor Nordstoga, Mosjøen IL, 1:53:13
2 Herman Lande, Hattfjelldal IL, 2:02:44
3 Yngvar Teodorsen, Vegvesenet, 2:18:02
Menn 61-65
1 Ivar Rystad, Kjærstad IL, 1:49:25
2 Ingvar Tverå, Korgen IL, 1:49:27
3 Jan Aufles, Kjærstad IL, 1:54:24
4 Leif Røli, Utskarpen IL, 1:58:33
5 Allan Johansen, Dalselv, 2:02:43
Menn 66-70 (20 km)
1 Torleif Pedersen, Leirfjord IL, 1:19:47
Menn 71-75 (20 km)
1 Ole Ormseth, Mo IL, 1:40:35


HJARTFJELLRENNET - SØNDAG 15. MARS 2009

Kvinner 41-45
1. Marit Klaussen, Olderskog IL 1:11:37
Menn 15-16 år
1. Mats K. Åkvik, Mosjøen IL (MIL) 1:04:16
2. Øystein Nyland Grønbech, MIL 1:07:17
Menn 17-18 år
1. Øystein Langjord, MIL 1:17:54
Menn 21-25 år
1. Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL 1:28:36
Menn 26-30 år
1. Erik Nordstoga, MIL 1:29:59
2. Johan Andre Lindseth, Drevja IL 1:35:39
3. Hans A. Nyberg, Halsøy IL 2:19:25
Menn 31-35 år
1. Stian Breivik, Leirfjord IL 1:23:55
Menn 36-40 år
1. Tor Arne Bonsaksen, MIL 1:29:59
2. Steinar Hanem, Hattfjelldal IL 1:34:54
3. Kjell V. Nordheim, Hattfjelldal IL 1:38:19
4. Per Sverre Engdal, Hattfjelldal IL 1:50:30
Menn 41-45 år
1. Bjørn Jarmund, Hattfjelldal IL 1:31:10
2. Per Storvik, Alcoa BIL 1:32:15
3. Dag Frode Bjerknesli, Alcoa BIL 1:35:10
4. Trond Nyland, Kjærstad IL 1:36:53
5. Bjørn Rønning, MIL 1:43:17
6. Frank Pedersen, Grane IL 1:45:14
7. Jens Berget, Mosj. Politi BIL 1:46:10
8. Knut Kjønnås, Hellfjell IL 1:47:57
9. Jostein Wie, Halsøy IL 1:52:20
10. Roy Pedersen Halsøy IL 1:52:21
Menn 46-50 år
1. John Petter Garnes, Vefsn kommune BIL 1:44:46
2. Tor Erik Dahle, Sømna IL 1:55:46
3. Edd Rune Olsen, MIL 2:13:41
Menn 51-55 år
1. Webjøm Solli, Drevja IL 1:36:52
2. Kenneth Solli, Drevja IL 1:38:25
3. Alv Ame Wilhelmsen, MIL 1:38:49
4. Jon Nersund, Leirfjord IL 1:49:30
5. Alf Dahle, Sømna IL 1:54:26
6. Ingar Solberg, Olderskog IL 2:08:05
Menn 56-60 år
1. Sverre Amundsen, Mo Skilag 1:33:57
2. Halvor Nordstoga, MIL 1:48:29
Menn 61-65 år
1. Ingvar Tverå, Korgen IL 1:43:01
2. Otto Simskar, Grane IL 1:46:18
3. Hedly Tjønna, Hattfjelldal IL 1:57:32
Menn 66-70 år
1. Torleif Pedersen, Leirfjord IL 1:49:03

HJARTFJELLRENNET - SØNDAG 9. MARS 2008

Resultatliste

21 km løype
Kvinner 41-50

1 Marit Klaussen Mosjøen IL 1:24:12

Menn 15-16
1 Mats K. Åkvik Mosjøen IL 1:10:22
2 Jonas Paulsen Mosjøen IL 1:31:03

Menn 17-18
1 Øystein Langjord Mosjøen IL 1:30:57
2 Håkon Husby Grane IL 2:06:45

32 km løype
Menn 21-30

1 Ståle Sirijord Hattfjelldal 1:37:07
2 Erik Nordstoga Mosjøen IL 1:49:36

 

 

 

 

 

 


Yngvar Hansen vant
klasse 36-40 år

Menn 31-35
1 Steinar Hanem Hattfjelldal 1:37:25
2 Tommy Thrana Kjærstad IL 1:59:14
3 Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2:07:15
Menn 36-40
1 Yngvar Alexander Hansen Mosjøen IL 1:37:16
2 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal 1:47:18
3 Ståle Brennhaug Fiplingdal lL 1:50:40
4 Lars Berge MOCK 2:35:54
Menn 41-45
1 Kjell Varem Mosjøen IL 1:45:05
2 Per Storvik Elkem BIL 1:45:16
3 Dag Frode Bjerknesli Elkem BIL 1:53:29
4 Bjørn Rønning Mosjøen IL 1:53:59
5 Roy Einar Pedersen Halsøy 2:11:26
6 Jostein Wie Halsøy 2:12:20
7 Frank Pedersen Grane IL 2:17:51
Menn 46-50
1 Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1:58:13
2 Frank Olsen Bjerka IL 2:00:17
3 Bjørn Tore Bergsnev Elkem BIL 2:28:15
Menn 51-55
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:42:16
2 Kenneth Solli Drevja IL 1:53:45
Menn 56-60
1 Sverre Amundsen Mo 1:41:21
2 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:00:12
3 Leif Røli Utskarpen IL 2:02:03
4 Jeffrey John White Korgen IL 2:32:02
Menn 61-65
1 Otto Simskar Grane IL 1:56:25
2 Birger Hanem Hattfjelldal 2:08:45
3 Hedly Tjønna Hattfjelldal 2:13:35
4 Dan Vollan Susendal 2:30:51
21 km løype
Menn 71-75

1 Ole Ormseth Mo 1:26:22
 


 

HJARTFJELLRENNET - LØRDAG 10. MARS 2007

Resultatliste

Menn 17-18
1 Andreas Dahle, Sømna IL, 1:30:00
2 Kristian Reinfjord, Sømna IL, 1:30:30
3 Nils Kristian Lillestøl, Drevja IL, 1:42:00
Kvinner 21-30
1 Anette Foss Lia, HOF IL, 1:10:41
Kvinner 41-50
1 Unni Vatshaug, Drevja IL, 1:15:00
2 Marit Klaussen, Mil, 1:18:09,
3 Berit Grønbech, Olderskog IL, 1:31:50
Menn 21-30
1 Martin Vatshaug, Drevja IL, 1:28:15
2 Rune Sirijord, Hattfjelldal, 1:30:03
3 Ståle Sirijord, Hattfjelldal, 1:31:40
4 Morten Lenningsvik, Korgen IL, 1:40:03
5 Thor Amundsen, Mo, 1:45:15
Menn 31-40
1 Tor Arne Bonsaksen, Halsøy, 1:36:00
2 Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna IL, 1:36:25
3 Steinar Hanem, Hattfjelldal, 1:40:00
4 Dag Frode Bjerknesli, Elkem BIL, 1:41:35
5 Kjell Vidar Nordheim, Hattfjelldal, 1:42:27
6 Øyvind Storvik, 1:50:55
7 Terje Kalland, Mosjøen IL, 1:53:26
8 Jonny Haldorsen, Leirfjord IL, 1:54:55
9 Geir Nikolaisen, Halsøy, 2:12:31
Menn 41-50
1 Per Storvik, Elkem BIL, 1:36:22
2 Webjørn Solli, Drevja IL, 1:41:33
3 Kjell Varem, Mosjøen IL, 1:42:29
4 Frank Olsen, Bjerka IL, 1:43:44
5 Bjørn Rønning, Mosjøen IL, 1:46:32
6 Bjørn Tore Bergsnev, Elkem BIL, 1:59:27
7 Ottar Simonsen, Moc, 2:00:12
8 Jostein Wie, Halsøy, 2:05:15
9 Roy Einar Pedersen, Halsøy, 2:06:24
10 Edd Rune Olsen, Mosjøen IL, 2:26:35
Menn 51-60
1 Ingvar Tverå, Korgen IL, 1:40:05 
2 Sverre Amundsen, Mo, 1:45:15 
3 Halvor Nordstoga, Mosjøen IL, 1:45:41 
4 Hermann Lande, Hattfjelldal, 1:46:06 
5 Leif Røli, Utskarpen IL, 1:46:19 
6 Otto Simskar, Grane IL, 1:49:07 
7 Jan Helge Balto, Mosjøen IL, 1:53:25 
8 Jon Nersund, Leirfjord IL, 1:55:02 
9 Odd Lillemo, Korgen IL, 1:57:38 
10 Jeffrey John White, Korgen IL, 2:23:30
Menn 61-70 
1 Torleif Pedersen, Leirfjord IL, 1:50:38 
2 Birger Hanem, Hattfjelldal, 1:55:04 
3 Hedly Tjønna, Hattfjelldal, 1:55:09 
4 Dan Vollan, Susendal, 2:05:48
Menn 71-75
1 Vebjørn Holmen, Røsvatn IL, 1:20:08
2 Ole Ormseth, Mo IL, 1:21:03
Bedriftsklasse
1 Frode Nygård, Remma IL, 1:59:02 
 

Favorittseire i det 35. Hjartfjellrennet

Yngvar Hansen og Unni Vatshaug hadde truffet best med formkurven i det 35. Hjartfjellrennet. Det var lite som tydet på at Yngvar gikk Vasaloppet sist helg. Yngvar var knapt et halvminutt foran Martin Vatshaug. I kvinneklassen fikk Marit Klaussen nest beste tid, vel 4 minutter bak Unni Vatshaug.
Arrangørene og de 202 deltakerne, hadde alle værguder med seg, sol fra skyfri himmel og fine løyper.

HJARTFJELLRENNET 35 ÅR - SØNDAG 13. MARS 2005

K3-4 25-29 år
Nina Karoliussen Vefsn kommune BIL 1,32,46
Silje Sørensen Mosjøen 1,57,37
K5-6 (30-39 år)
Marit Klaussen Olderskog IL 1,24,04
Margareth Berentsen MOC 1,34,26
Vibeke Pettersen Mosjøen 1,44,21
K7-8 (40-49år)
Unni Vatshaug Drevja IL 1,19,45
M1 (16-17 år)
Even Husby Grane IL 1,49,33
M2 (18-19 år)
Martin Vatshaug Drevja IL 1,37,08
M3-4 20-29 år
Stian Breivik Leirfjord IL 1,37,35
Rune Sirijord Hattfjelldal 1,44,00
Jostein Einrem MIL 1,55,13
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 2,04,11
M5-6 30-39 år
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,36,39
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,46,04
Tom Roger Tangen Vefsn kommune BIL 1,51,14
Steinar Lande Nesna 1,51,25
Martin Skjervagen Røros IL/MOC 1,53,58
Erling Hagen Kjærstad IL 1,54,10
Tor Arne Bonsaksen Helgelandskraft 1,55,09
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 1,55,10
Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2,01,00
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,03,40
Tom Eriksen MOC 2,18,12
Lars Berge MOC 2,35,08
Sture Ånes MOC 2,38,34
Vegard Kristiansen Halsøy IL 3,40,52
M7-8 40-49 år
Trond Nyland Kjærstad IL 1,45,41
Per Storvik Elkem BIL 1,51,29
Kjell Varem MIL 1,51,30
Webjørn Solli Olderskog IL 1,58,24
John Drevland Hilstad 1,59,00
Geir Reinfjell Elkem BIL 2,02,15
Roy Ove Tverå MOC 2,03,12
Jon Nersund Leirfjord IL 2,09,18
Bjørn Rønning Mosjøen 2,11,02
Ingar Solberg Olderskog IL 2,16,58
Knut Kjønnås Hellfjell UL 2,17,57
Edd Rune Olsen Vefsn kommune BIL 2,18,29
Ståle Sommerseth Drevja IL 2,21,26
Bjørn Tore Bergsnev Elkem BIL 2,25,13
Jan Gunnar Eidstø MOC 2,31,23
Snorre Sørum MOC 2,38,25
Ottar Simonsen MOC 2,41,26
Nils Sørum MOC 2,44,09
Halvard Coch MOC 3,00,31
Arnstein Karlsen MOC 3,04,13
M9 55-59 år
Halvor Nordstoga MIL 2,14,59
Roald Kjønnås Hellfjell UL 2,52,15
M10 (55-59 år)
Ivar Rystad Olderskog IL 1,53,57
John Tjønna Spring 88 2,23,49
M11 (60-64)år
Torleif Pedersen Leirfjord IL 2,01,34
M12 65-69 år
Ole Ormseth Mo 2,15,29
Bedrift
Frode Nygård Remma IL 2,13,24

web: info helgeland