www.drevja.com Turrenn | Hattrennet Ti. 17. sep. 2019
Meny

Drevja barnehage
Granmoen skole
Verktøysmia  

Tovenveien Velf.

Bysprinten
Mosjøen Båtforening
Norges veteranforb
Vefsn jeger- og fisk

Sangen om fjellet


Værvarsel Drevja

 


 


Redaktør:
Webjørn Solli
webjorn.solli (a)
gmail.com

Offisielle sider | hattrennet.no |  Historikk | Bilder 2004Hattrennet - bilder |

Hattrennet 25. mars 2017 - resultater

Hattrennet 9. april 2016 - resultater 

Hattrennet 11. april 2015 - resultater

Hattrennet - lørdag 12.4.14
Kvinner 17-18 år
1 Rebecca Ohrn Vilhelmina IK 1:50.25
Kvinner 19-20 år
1 Hanna Vikman Gällivare Skidallians 1:57.59
Kvinner 21-25 år
1 Anne Lise Grubbmo Lierne IL 1:48.44
Kvinner 26-30 år
1 Marie Brox Sømna IL 1:56.08
2 Maja Solli Grøa IL 2:07.22
3 Bjørhild Lande Hattfjelldal IL 2:26.12
Kvinner 41-45 år
1 Hilde Ivarrud Luftkrigsskolen 2:05.38
2 Karin Kjensli Kjærstad IL 2:10.29
Kvinner 46-50 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Yttern IL 1:47.58
Kvinner 51-55 år
1 Tove K. Solli Brønnøysund IL 2:35.12
Kvinner 56 - 60 år
1 Liv Bentzen Brønnøysund il 2:30.20
Menn 15-16 år
1 Ivar Tverå Korgen IL 1:46.25
2 Martin Utland Utskarpen IL 2:05.11
3 Jørgen Kvarsvik Kjella IL 2:11.50
4 Jørn Solli Mo orientering 2:21.27
Menn 17-18 år
1 Sondre Steinbakken Hattfjelldal IL 1:46.11
Menn 21-25 år
1 Rolf Einar Jensen Bossmo & Yttern IL 1:32.38
2 Tarjei Solli Grøa IL 1:35.05
3 Espen Sundsvik Frol IL 1:40.35
4 Andreas Berg Sandnessjøen IL 1:53.46
Menn 26-30 år
1 Tor Larsson Storuman IK 1:35.27
2 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:40.47
3 Joakim Klaussen Aakvik Mosjøen IL 1:49.18
Menn 31-35 år
1 John Kristian Dahl Strindheim IL 1:32.34
2 Rune Magnus Sirijord Hattfjelldal IL 1:45.09
3 Petter Myren Kvaløysletta skilag 1:46.38
4 Torgeir Nilsen Rekve Bleikvassli IL 2:13.03
Menn 36-40 år
1 Ola Stenseth Topp Team 1:46.12
2 Erik Made Tärna IK Fjälvinden 2:03.52
3 Ole Anton Sørdal Hattfjelldal IL 2:05.18
4 Mellet Tverå Korgen IL 2:08.09
5 Arild Barlien Sømna IL 2:10.03
Menn 41-45 år
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:42.22
2 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:43.32
3 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1:47.01
4 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 2:01.37
5 Espen Kalkenberg Skonseng IL 2:02.00
6 Terje Håkonsen Bossmo & Yttern IL 2:15.42
7 Tom Ivar Olsen Sømna IL 2:21.20
Menn 46-50 år
1 Even Hagen Hattfjelldal IL 1:46.47
2 Trond Hågensen V BIL 2:19.50
3 Ole Anbjørn Solli Rana Brannvesen 2:21.29
Menn 51-55 år
1 Tom Ingebrigtsen Alcoa 2:03.07
2 Ralf Peter Michler Byåsen Skiklubb 2:04.29
Menn 56-60 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:37.48
2 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:47.43
3 Webjørn Solli Drevja IL 1:52.44
4 Ronny Solli Grøa IL 2:02.50
5 Eirik Vefsnmo Byåsen IL 2:10.28
6 Alf Dahle Sømna IL 2:28.09
Menn 61-65 år
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 1:54.23
2 Per Arild Bolaas Steinkjer SK 1:57.53
3 Rune Karlsen Osan Skilag 2:03.57
4 Hermand Lande Hattfjelldal IL 2:03.59
5 Leif Røli Utskarpen IL 2:05.40
Menn 66-70 år
1 Yngvar Tverå Korgen IL 1:57:52
Menn 71-75 år
1 Richard Kringhaug Valnesfjord IL 2:03:52

Hattrennet for 71. gang lørdag 10. april 2010
Kvinner 21-25 år
1 Hanne Hegge Bergan Lødingen IL 2:08.47
Kvinner 26-30 år
1 Kjersti Solem N.T.N.U.I 2:25.35
Kvinner 41-45 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Yttern IL 1:48.14
Kvinner 46-50 år
1 Tove Karin Solli Brønnøysund 2:35.59
2 Mona Lisa Halvorsen 3:41.25 1 :05.26
Menn 15-16 år
1 Hakon Hjerpås Hattfjelldal lL 2:02.44
Menn 17-18 år
1 Emil Sorsell Storforshei IL 1:50.00
Menn 19-20 år
1 Torstein Østnor Lierne IL 1:36.16
2 Tarjei Solli SKOGN IL 1:36.24
3 Rolf Einar Jensen Bossmo & Yttern IL 1:40.50
Menn 21-25 år
1 Tor Larsson Skellefteå IK 1:34.59
2 Markus Ottosson IK Umeå 1:35.47
3 Håvard Hegge Bergan Lødingen IL 1:42.03
4 Ståle Sirijord Hattfjelldal lL 1:42.15
Brutt: 0059 Andreas Sorsell Storforshei IL
Menn 26-30 år
1 Eldar Rønning SKOGN IL 1:30.32
2 Erik Nordstoga Mosjøen IL 1:47.57
3 Lars H. Tømmervik Malm IL 1:57.21 26.49
Menn 31-35 år
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:32.50
2 Jon Inge Kvalbukt Bjerka IL 1:42.06
3 Morten Lenningsvik Korgen IL 1:45.42
4 Tor Inge Tverå Korgen IL 1:48.01
Menn 36-40 år
1 Yngvar Hansen Mosjøen IL 1:38.28
2 Nicolai Heilemann Mosjøen IL 1:40.51
3 Trond Johansen Åga IL 1:44.17
4 Steinar Hanem Hattfjelldal lL 1:47.59
5 Per Sverre Engdal Hattfjelldal lL 1:56.19
6 Arild Barlien Sømna IL 2:00.33
7 Rolf-Jøran Bredesen Sømna IL 2:08.52
Menn 41-45
1 Bjørn M. Jarmund Hattfjelldal lL 1:38.17
2 Ørjan Wærum Evensen Sømna IL 1:42.23
3 Ole Andre Reinfjord Sømna IL 1:44.44
4 Svein Oluf Øren Team Haugen 1:45.40
5 Stale Brennhaug Fiplingdal IL 1:46.44
6 Kjell A Nordheim Hattfjelldal lL 1:51.33
7 Frank Pedersen Grane IL 1:59.32
8 Werner Reinfjord Sømna IL 1:59.41
9 Andre Gartland Harran IL 2:04.42
10 Geir Lauten Team Haugen 2:15.00
11 Øyvind Skarstad Harran IL 2:17.08
12 Frithjof Pedersen Team Haugen 2:21.03
Menn 46-50 år
1 Trond Nyland Kjærstad IL 1:41.06
2 Per Storvik Alcoa 1:48.02
3 Tor Erik Dahle Sømna lL 1:51.26
4 Frank Kenneth Olsen Bjerka IL 2:01.00
5 Øyvind Solli Sømna IL 2:02.57
Menn 51-55 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:37.41
2 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:41.04
3 Thor Inge Kristiansen Mo Skilag 1:44.24
4 Ralf-Peter Michler Byåsen Skiklubb 1:54.01
5 Webjørn Solli Drevja IL 1:55.01
6 Ronny Solli Grøa IL 1:58.59
7 Atle Jonny Waltila Stålkameratene 2:10.33
8 Nils Konrad Enge 2:13.58
9 Alf Dahle Sømna IL 2:17.32
10 Ingar Solberg Olderskog IL 2:25.59
Kvinner 56-60 år
1 Liv Berntsen Sport Torghatten 2:36.01
Menn 56-60 år
1 Sverre Alfred Amundsen Mo Skilag 1:51.25
2 Harald Solem Elnesvagen IL 2:00.32
3 Hermann Julian Lande Hattfjelldal lL 2:01.45
4 Halvor Norstoga Mosjøen IL 2:04.37
5 Arne Greger Nilsen Mosjøen IL 2:04.43
6 Knut Gabrielsen Bossmo & Yttern IL 2:04.54
Menn 61-65 år
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:53.30
2 Ivar Rystad Kjærstad IL 1:55.00
3 Leif Asbjørn Røli Utskarpen lL 2:01.10
4 Otto Simskar Grane 2:06.15
5 Arne Ramdal Frol IL 2:19.36
Menn 66-70 år
1 Richard Kringhaug Valnesfjord IL 1:55.52
2 Torleif Pedersen Leirfjord IL 2:13.36
3 Bernt Ryggvik Frostad IL 2:15.39
Menn 71-75 år
1 Arvid Hermann Valøen Steinkjer skiklubb 2:11.44
2 Svante Karlsson Västerbotten Veteraner 3:04.56
Menn 76 år og eldre
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 2:24.21

Hattrennet 19.4.09 - resultater

Hattrennet 5. april 2008

Les HAs reportasje fra rennet

Kvinner 26-30 år
1 Ingjerd Dalen Hattfjelldal IL 2:24.49

Kvinner 36-40 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 1:41.55
2 Stine Engdal Hattfjelldal IL 2:14.56

Menn 15-16 år
1 Mikael Brørs Steinkjer skiklubb 2:36.20

Menn 17-18 år
1 Parich Mattson Skonseng IL 2:05.13

Menn 19-20 år
1 Jonas Sæther Leksvik IL 1:40.14

Menn 21- 25 år
1 Niklas Dyrhaug, Tydal IL 1:31.26
2 Marius Lande, Henning Skilag 1:32.48
3 Lars Ljung, Huddiksvall IK 1:32.51 
4 Markus Ottoson, Skellefteå IK 1:32.54
5 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:43.29
6 Stian Hansen Elkem Bil 2:10.48

Menn 26-30 år
1 Eldar Rønning SKOGN IL 1:27.50
2 Erik Nordstoga Mosjøen IL 1:45.45
3 Eivind Kroken Bobil 1:58.00
4 Lars Håvard Tømmervik Malm IL 2:10.51

Menn 31-35 år
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:40.20
2 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:44.12
3 Terje Kalland Mosjøen P.I.L. 2:02.33
4 Arild Barlien Sømna IL 2:04.03
5 Bjørn Arve Bønå Visto IL 2:04.08

Menn 36-40 år
1 Frode Estil Byåsen IL 1:27.53
2 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1:36.19
3 Nils A Reinfjord Sømna IL 1:41.22
4 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 1:44.08
5 Ole A. Reinfjord Sømna IL 1:47.45
6 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal IL 1:49.34
7 Truls Ryum N.T.M.U.I 1:50.41
8 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 1:58.56

Menn 41-45 år
1 Trond Nyland Elkem BIL 1:41.46
2 Even Hagen Hattfjelldal IL 1:45.48
3 Kjell Varem Mosjøen IL 1:49.21
4 Per Storvik Elkem BIL 1:49.27
5 Ole Morten Wie Mo O-klubb 2:00.00
6 Werner Reinfjord Sømna IL 2:00.57
7 Frank Pedersen Grane IL 2:12.28
8 Hans Tetli Verraboten IL 2:34.43

Menn 46-50 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:37.31
2 Ralf Peter Michler Byåsen Skiklubb 1:49.55
3 Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1:50.41

Menn 51-55 år
1 Ole I Dyrhaug Tydal IL 1:45.26
2 Tor Inge Kristiansen Mo Skilag 1:45.47
3 Webjørn Solli Devja IL 1:49.21
4 Terje Karioliussen Team Ludviksen 1:52.15
5 Arne Greger Nilsen Mosjøen IL 2:05.32
6 Ingar Solberg Olderskog IL 2:20.15

Menn 56-60 år
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:52.52
2 Leif Røli Utskarpen IL 1:59.18 06.26
Brutt Sverre Amundsen Mo Skilag

Menn 61-65 år
1 Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1:46.06
2 Einar Lindberg Valnesfjord IL 1:56.17
3 Otto Simskar Grane IL 1:56.22
4 Gunnar Rønning Fåset IL 2:10.49
5 Hedly Tjønna Hattfjelldal IL 2:12.43
6 Dan Volland Susendal IL 2:21.07

Menn 66-70 år
1 Richard Kringhaug Bodø Vegvesen 1:52.29
2 Bernt Ryggvik Frostad IL 2:08.54
3 Birger Hanem Hattfjelldal IL 2:13.37
4 Oddbjørn Alstadsæter Fauske IL 2:48.08

Menn 71-75 år
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 2:09.02
2 Ole Ormseth Mo Skilag 2:18.06
Brutt Vebjørn Holmen Røsvatn IL

Hattrennet 14. april 2007
Kvinner 17-18 år

1 Ragne Rønning Skogn IL 2:14.42
Kvinner 26-30 år
1 Anette Foss Lia Hof IL 2:09.24
2 Ingjerd Dalen Hattfjelldal IL 2:37.18
Kvinner 36-40 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 1:54.54
2 Stine Engdal Hattfjelldal IL 2:26.40
b1 Unni Vatshaug Drevja IL 2:09.21
2 Lena Reinfjord Sømna IL 3:18.32
Menn 15-16 år
1 Håkon Husby Grane IL 2:25.10
2 Øystein S. Langjord Mosjøen IL 2:29.33
Menn 17-18 år
1 Øyvind Ruud Gruben Ski 1:59.20
2 Kristian Reinfjord Sømna IL 2:00.12
Menn 19-20 år
1 Morten Johansen Bossmo & Ytteren IL 2:00.32
2 Petter Hallseth Stod IL 2:08.23
Menn 21-25 år
1 Eldar Rønning Skogn IL 1:48.02
2 Tor Larsson Skellefteå IK 1:53.28
3 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:56.08
Menn 26-30 år
1 Rune Sirijord Hattfjelldal IL 1:56.02
2 Morten Lenningsvik Korgen IL 2:05.50
3 Erik Nordstoga Mosjøen IL 2:06.38
4 Joakim Sæther HV 12 2:07.11
Menn 31-35 år
1 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1:49.00
2 Nils A. Reinfjord Sømna IL 1:55.56
3 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:57.52
4 Terje Kalland Mosjøen P.I.L. 2:33.42
Menn 36-40 år
1 Even Hagen Hattfjelldal IL 2:00.00
2 Tom Roger Tangen Vefsn Kommune BIL 2:01.59
3 Ole A. Reinfjord Sømna IL 2:04.23
4 Snorre Bogfjellmo Mosjøen P.I.L. 2:10.21
5 Andre Gartland Harran IL 2:10.40
6 Karl Hjørnerød Remma IL 2:11.59
7 Olav Oldernes Korgen IL 2:12.40
8 Ole M. Wie Åga IL 2:14.01
9 Per S. Engdal Hattfjelldal IL 2:14.54
10 Frode Nygård Remma IL 2:31.39
Menn 41-45 år
1 Per Storvik Elkem BIL 2:00.09
2 Bjørn Rønning Mosjøen IL 2:09.01
3 Werner Reinfjord Sømna IL 2:11.30
4 Kjell Varem Mosjøen IL 2:11.31
5 Eldar Reinfjord Sømna IL 2:19.37
6 Johan Piribauer Moskel IK 2:38.43
Menn 46-50 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:51.24
2 Tom Ingebriktsen Røsvatn IL 2:01.37
3 Ralf Peter Michler Byåsen IL 2:02.54
4 Gunnar Kvarsvik Kjella IL 2:06.11
5 Alf Arne Willelmsen Mosjøen IL 2:20.39
6 Alf Dahle Sømna IL 2:25.59
7 Ingar Solberg Olderskog IL 2:42.46
Menn 51-55 år
1 John Drevland Hilstad IL 2:06.39
2 Kjell A. Heia Grong IL 2:13.26
3 Halvor Norstoga Mosjøen IL 2:17.48
4 Jon E. Nersund Leirfjord IL 2:30.19
Menn 56-60 år
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 1:56.19
2 Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1:57.26
3 Ingvar Tverå Korgen IL 2:01.14
4 Svein A. Dahl Grong IL 2:07.16
5 Otto Simskar Grane IL 2:11.21
6 Leif Røli Utskarpen IL 2:11.50
7 Jan Aufles Kjærstad IL 2:19.45
8 Odd Lillemo Korgen IL 2:21.38
Menn 61-65 år
1 Einar Lindberg Valnesfjord IL 2:10.30
2 Asbjørn Turmo Olderskog IL 2:22.06
3 Dan O. Vollan Susendal IL 2:29.10
4 Kjell A. Lange Sømna IL 2:31.01
5 Hedly Tjønna Hattfjelldal IL 2:36.49
Menn 66-70 år
1 Torleif Pedersen Leirfjord IL 2:12.22
2 Birger Hanem Hattfjelldal IL 2:22.15
3 Bernt Ryggvik Frostad IL 2:24.04
4 Oddbjørn Alstadsæther Fauske IL 2:40.07
Menn 71-75 år
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 2:24.16

Hattrennet 1. april 2006
Kvinner klasse K4
Beate Breivik Spillum 1,54,10
Berit Amundsen Hilstad 2,02,29
Britt Ina Hals Leirfjord IL 2,25,26

K5
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,43,54

K6
Liv Flått Hållingen 2,09,36

M1 17-18 år
Ørjan Steinbakken Hattfjelldal 1,56,17

M1 19-20 år
Marius Lande Henning Skilag 1,39,10
Even Husby Grane IL 1,50,34

M2
Jonas Kolstad Henning Skilag 1,34,04
Ståle Sirijord Hattfjelldal 1,43,04
Lars Tømmervik Malm IL 1,58,12
Tor Amundsen Mo Skilag 1,59,42

M3
Rune Sirijord Hattfjelldal 1,39,18
Stian Breivik Leirfjord IL 1,39,29
Jon I Kvalbukt Stål 1,39,29
Morten Lenningsvik Korgen 1,54,09
Jostein Einrem Mosjøen 1,55,19
Joakim Sæther Mosjøen 2,02,22
Øyvind A Johansen Hilstad 2,03,22
Torgeir Evensen Hilstad 2,09,20

M4
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,37,36
Roar Lillefjell Stod IL 1,41,31
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,46,16
Martin Skjervagen Mosjøen Politi 1,58,52
Frode Nygård Remma IL 2,14,13
Per S. Engdal Hattfjelldal 2,28,32

M5
Nils Andre Reinfjord Sømna 1,44,15
Even Hagen Hattfjelldal 1,48,40
Ola A. Reinfjord Sømna 1,55,11
Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2,02,34
Trond Hågensen Stål Brutt

M6
Tore Nilsskog Åga 1,50,34
Per Storvik Elkem BIL 1,51,56
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1,52,43
Kjell Varem Mosjøen 1,55,29
Hugo Lande Terråk 2,04,18
Eldor Reinfjord Sømna 2,15,28
Werner Reinfjord Sømna 2,30,56

M7
Leo Lyngstad Lierne 1,47,49
Ralph P. Michler Reg.sykeh Tr.heim 1,51,01
Roy Ove Tverå Moch 1,51,08
Tor J. Kristiansen Mo Skilag 1,51,27
Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1,52,52
Webjørn Solli drevja.com 1,55,07
John Drevland Hilstad 1,56,51
Pål Homnes Stål 1,57,14
Alv A Wilhelmsen Remma IL 1,57,31
Terje Karoliussen Stål 1,59,26
Svein Holten Kjella IL 2,10,46
Ingar Solberg Olderskog IL 2,11,19
Odd. E. Lorentzen Sandnessjøen IL 2,15,05
Geir Rådmannsøy Sandnessjøen IL 2,27,31
Alf Dahle Sømna 2,31,42

M9
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,44,58
Ingvar Tverå Korgen 1,55,40
Leif Røli Utskarpen 1,58,29
Otto Simskar Grane IL 2,00,32
Jan Aufles Kjærstad IL 2,01,42
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,06,53
Hedly Tjønna Hattfjelldal 2,12,35

M10
Audun Kolstad Henning Skilag 1,44,15
Johannes Okstad Hållingen 2,00,31
Gunnar Rønning Fåset IL 2,08,11
Bernt Ryggvik Frostad 2,15,16
Kjell A Lange Sømna 2,17,28
Oddvar Strøm Nordli IL 2,18,28
Tord Andersson Tävelsjø AIK 2,49,29

M11
Birger Hanem Hattfjelldal 2,10,51
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namssk.IL 2,20,45

M12
Odd Halseth Jernbanen BIL 2,11,03
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 2,12,54
Kjell Trondsen Kjærstad IL 2,20,43


Hattrennet 9. april 2005 - Mann døde under Hattrennet 
En 70-år gammel mann døde under Hattrennet i dag. Mannen er fra Trøndelag. Dødsfallet satte naturlig nok en demper på rennet. Et renn som ble vunnet av Eldar Rønning, mens sprinteren Tor Arne Hetland ble nr 2. I dameklassen vant Elin Nilsen, Karianne Bjellånes gikk et meget godt løp og ble nr 2. Blant våre lokale løpere merker vi oss Jan Aufles fra Kjærstad, som vant klasse M9 (55-59 år), på en meget god tid. Sydenturen som blir trukket på startnumrene, ble vunnet av Kari Sjåvik fra Mosjøen.

K1
1 Karianne Bjellånes B&Y IL 1:41.26

K2
1 Anette Foss Lia, Hof IL 1:50.15
2 Marit Karlsen Leksvik IL 1:59.05

K5
1 Elin Nilsen Bossmo&Ytteren IL 1:37.18

K6
1 Frid Hansen Bossmo&Ytteren IL 1:58.13

M1
1 Tor Larsson Ik Fjällvinden 1:35.33
2 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:41.15
3 Even Husby Grane IL 1:47.16

M2
1 Eldar Rønning SKOGN IL 1:24.46
2 Øyvind A Johansen Hilstad IL 1:36.57
3 Audun Thonstad Strindheim IL 1:42.37
4 Lars H Tømmervik Malm IL 1:48.41

M3
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:34.39
2 Rune Sirijord Hattfjelldal IL 1:40.12
3 Thomas Sandvik Otterøy IL 1:41.13
4 Jostein Einrem Mosjøen IL 1:47.14
5 Christian A Helland Hattfjelldal IL 2:26.09

M4
1 Tor Arne Hetland Byåsen IL 1:28.13
2 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1:32.59
3 Nils A Reinfjord Sømna IL 1:36.28
4 Gøran Nordeng Utskarpen IL 1:42.57
5 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:43.42
6 Vidar Leirvik, Leinstrand IL 1:50.07
7 Nygård Frode Remma IL 2:02.52

M5
1 Jan E. Johansen Mo Skilag 1:37.00

M6
1 Trond Nyland Elkem Bil 1:37.07
2 Arne Ugseth Elvalandet IL 1:38.59
3 Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1:42.58
4 Per Storvik Elkem Bil 1:44.32
5 Tom Ingebrigtsen Elkem Bil 1:47.42
6 Kjell Varem Mosjøen IL 1:49.47
7 Geir Reinfjell Elkem Bil 1 :52.07
8 Knut Kjønnås Hellfjell 2:03.22

M7
1 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsk. 1:30.43
2 Ola Berget Skauga IL 1:33.40
3 Ralf P Michler Reg. Sykeh. Tr.heim 1:43.08
4 Webjørn Solli Olderskog IL 1:47.57
5 Ingar Solberg Olderskog IL 2:03.38

M8
1 Jarle Thonstad Heimdal IL 1:35.36
2 Svein Dahl Jernbanen BIL 1:49.48

M9
1 Jan Aufles Kjærstad IL 1:44.48
2 Leif Røli Utskarpen IL 1:46.55
3 Terje Nilsen Stålkameratene 1:49.28
4 Ivar Rystad Kjærstad IL 1:50.24
5 Dan Vollan Omar Susendal 1:57.14
6 Asbjørn Turmo Olderskog IL 2:01.39
7 Alan Johansen Åga IL 2:02.40
8 Kjell Heggstad Leirådal IL 2:04.29

M 10
1 Arve Lindstrøm Malm IL 1:50.20
2 Torvald Lamo Mo Skilag 1:51.28
3 Bernt Ryggvik Frostad IL 1:58.35
4 Tord Andersson Tavelsjø AIK 2:43.52

M 11
1 Birger Hanem Hattfjelldal IL 2:01.44
2 Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namssk. 2:10.57
3 Svante Karlsson Dalasjø IK 2:18.51

M 12
1 Odd Halseth Jernbanen BIL 1:55.37

Hattrennet 17. april 2004

K1 16-19 år
Karianne Bjellånes Bossmo&Ytteren 1,58,38
Moa Larsson Tärna 2,04,38
Line Ruud Gruben ski 2,05,55

K2 20-24 år
Kine Beate Bjørnås Varden IL 1,41,32
Anette Foss Lia Hof IL 2,07,10

K5 35-39 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,39,45

M1 16-19 år
Tor Larsson Tärna 1,41,09
Johan Bräenstränstrom Boliden 1,44,50
Ståle Sirijord Hattfjelldal 1,52,29
Stian Lamo Hanssen Grane IL 1,53,01
Even Husby Grane IL 1,54,28
Martin Vatshaug Drevja IL Brutt

M2 20-24 år
Stig Rune Kveen Strindheim IL 1,36,48
Audun Thonstad Strindheim IL 1,45,08
Rune Sirijord Hattfjelldal 1,47,47
Øyvin Arne Johansen Hilstad 1,51,46
Lars H. Tømmervik Malm IL 2,04,59

M3 25-29 år
Jan Inge Rosenvinge Foldereid IL 1,39,46
Jostein Einrem Mosjøen 1,50,59
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 1,55,22
Terje Kallerud MOCK 2,24,58

M4 30-34 år
Frode Estil Sørli IL 1,32,30
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,37,16
Nils A. Reinfjord Sømna 1,45,14
Gøran Nordeng Utskarpen 1,49,53
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,50,13

M5 35-39 år
Trond Nyland Elkem BIL 1,50,36
Øyvind Pedersen Fjeld IL 1,52,27
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 1,52,29
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 2,01,30

M6 40-44 år
Vidar Djupos Stål 1,42,56
Jostein Bakken UL Daggry 1,46,44
Kjell Varem Mosjøen 1,52,14

M6 40-44 år
Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1,55,41
Ralph P. Michler Reg.sykehuset Tr.heim 1,56,20
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,58,03
Roy Ove Tverå MOCK 1,59,38
Geir Reinfjell Elkem BIL 2,02,26
Stig Halvorsen Stål 2,12,23

M7 45-49 år
Ola Berget Skauga IL 1,36,02
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,39,29
Terje Karoliussen Stål 1,54,56
Roald Johnsen Kabelvåg 1,59,27
Kurt Sandsæter Follafoss 2,02,59
Webjørn Solli Olderskog IL 2,03,43

M8 50-54 år
Jarle Thonstad Heimdal 1,42,49
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,49,01
Steinar Arnesen Skonseng IL 1,52,13
Leif Røli Utskarpen 1,54,11
Ole Thonstad Heimdal 1,58,24
Rubert Simonsen Landøen IF 2,06,44
Jan Aufles Kjærstad IL 2,07,04
Halvor Nordstoga Spring 88 2,17,34

M9 55-59 år
Ingvar Tverå Korgen 1,52,14
Otto Simskar Grane IL 2,01,50
Terje Nilsen Stål 2,03,43
Einar Lindberg Valnesfjord IL 2,05,43
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,07,15
Dan Vollan Susendal 2,08,58

M10 60-64 år
Richard Kringhaug Vegvesenet BIL 1,50,38
Arve Lindstrøm Malm IL 1,58,35
Torvald Lamo Mo Skilag 2,07,17
Bernt Ryggvik Frostad 2,07,17
Kjell Hopen Elvalandet IL 2,07,27
Svante H. Karlsson Dalasjø IK 2,30,51
Tord Andersson Tävelsjø AIK 2,30,51
Oddbjørn Alstadsæter Fauske IL 2,33,48

M11 65-69 år
Birger Hanem Hattfjelldal 2,09,19
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2,11,00
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 2,23,49

M12 70-74 år
Tryggve Sagmo Overhalla IL 2,17,50

HATTRENNET 2003 - Lørdag 29. mars

Damer 20-24 år
Marita Aksnes NTNUI 2,40,53

Damer 30-34 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,51,45

Damer 35-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 2,13,15

Herrer 16-19 år
Stian Sjonbotn Bossmo&Ytteren 1,50,35
Martin Vatshaug Drevja IL 1,53,06
Kim Aastrøm Stål 1,54,53
Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1,58,03
Andreas Sorsell Stål 1,58,55
Stian Lamo Hanssen Grane IL Brutt

Herrer 20-24 år
Øyvind Johansen Hilstad IL 1,52,16
Rune Sirijord Hattfjelldal IL 1,52,41
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 2,03,03
Lars H. Tømmervik Malm IL 2,05,12

Herrer 25- 29 år
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,46,22
Nils A. Reinfjord Sømna 1,50,32
Jostein Einrem Mosjøen 2,05,44
Steinar Hanem Hattfjelldal 2,06,18
Stian Breivik Leirfjord IL Brutt

Herrer 30- 34 år
Ole A. Reinfjord Sømna IL 1,55,22
Erling Hagen Kjærstad IL 2,11,45

Herrer 35- 39 år
Even Hagen Kjærstad IL 1,49,07
Kjell Varem Mosjøen IL 1,56,28
Per Storvik Elkem BIL 2,04,56
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 2,08,37
Tom Eriksen Frikransen 2,09,11
Odd Morten Aalberg Follafoss IL 2,11,03
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,15,10

Herrer 40-45 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,46,32
Jostein Bakken Utskarpen 1,53,42
Tore Nergård Grong IL 1,54,54
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1,56,58
Ralph P. Michler Reg.sykehuset Tr.heim 2,06,14
Geir Reinfjell Elkem BIL 2,08,12
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 2,08,40
John Peter Garnes Halsøy IL Brutt

Herrer 45-49 år
Jan Helge Balto Mosjøen IL 2,11,45
Webjørn Solli Olderskog IL 2,29,06

Herrer 50-54 år
Jarle Thonstad Heimdal 1,51,33
Leif Røli Utskarpen IL 2,00,39
Ingvar Tverå Korgen IL 2,07,26
Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2,12,16

Herrer 55-59 år
Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1,53,42
Stein Sivertsen Leirådal IL 1,58,03
Otto Simskar Trofors skilag 2,08,39
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,03,19
Dan Vollan Susendal IL 2,12,49

Herrer 60-64 år
Arvid Valøen Steinkjer skiklubb 2,06,41
Bernt Ryggvik Frostad IL 2,09,51
Birger Hanem Hattfjelldal IL 2,12,49
Arve Lindstrøm Malm IL Brutt

Herrer 64-69 år
Egil Tetli Follafoss IL 2,06,31
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 2,08,42
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2,13,46
Odd Halseth NSB Steinkjer Brutt 
 

HATTRENNET 2002 - Lørdag 20. april

K2 20-24 år
Kine Beate Bjørnås Varden IL 1,49,59
Anne Marte Hals Mosjøen IL 2,14,19

K3 25-29 år
Evelyn Lauvstad Hanevold Strindheim IL 2,17,20

K4 30-34 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,43,38

K5 35-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 2,18,02

M1 16-19 år
Stian Sjonbotn Bossmo&Ytteren 1,47,36
Martin Vatshaug Drevja IL 1,54,11
Martin S. Tømmervik 1,58,41
Stian Lamo Hanssen Grane IL 1,59,07
Henrik S. Tømmervik Leirfjord IL 2,00,19
Ståle Sirijord Hattfjelldal 2,11,34

M2 20-24 år
Espen Emanuelsen Nordli IL 1,38,40
Stian Breivik Leirfjord IL 1,40,26
Audun Thonstad Strindheim IL 1,41,53
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 1,52,49
Jostein Einrem Mosjøen IL 1,53,41
Espen Bergli Skonseng IL 2,02,48
Rune Sirijord Hattfjelldal 2,05,17
Stian Bråten Hattfjelldal 2,07,05

M3 25-29 år
Andreas Schlütter Tyskland 1,29,16
Frode Estil Byåsen IL 1,29,17
Morten Brørs Steinkjer skiklubb 1,33,29
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,42,24
Jon Inge Kvalbukt Stålkameratene 1,43,00
Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1,43,44

M4 30-34
Halvard Hanevold Asker skiklubb 1,41,43
Hallgeir Martin Lundemo Varden IL 1,42,47
Ole A. Reinfjord Sømna IL 1,51,28
Gøran Nordeng Utskarpen 1,51,54
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 2,00,48
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,24,05

M5 35-39 år
Tore Nergård Grong IL 1,48,01
Trond Nyland Kjærstad IL 1,49,25
Kjell Varem Mosjøen IL 1,54,10
Bjørn Sagmo Trones 2,047,31
Trond K. Hansen Bossmo&Ytteren 2,12,05

M6 40-44 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,40,25
Ola Berget Leksvik IL 1,43,58
Vidar Djupos Stålkameratene 1,45,55
Ole J. Dyrhaug Tydal 1,46,34
Jostein Bakken UL Daggry 1,49,02
Tom Ingebrigtsen Røsvatn il 1,49,02
Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1,54,59
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,56,17
Ralph Petter Michler Reg.syk. Tr.heim 2,02,58
Håvard Vatshaug Drevja IL 2,03,07
John Peter Garnes Halsøy IL 2,04,33
Svein Holten Kjella IL 2,05,21
Øyvind Bjørkås Røsvatn il 2,06,32
Webjørn Solli Olderskog IL 2,07,29
Ingar Solberg Olderskog IL 2,11,01

M7 45-49 år
Strurla Green Helgodal IL 1,49,35
Kurt Sandseter Follafoss 1,54,56
Kjell M. Heia Grong IL 2,01,31
Odd Bakken Røsvatn IL 2,55,24

M8 50-54 år
Oddvar Brå Leik IL 1,40,29
Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1,43,57
Jarle Thonstad Heimdal IL 1,45,00
Sverre Amundsen Mo skilag 1,47,25
Ingvar Tverå Korgen IL 1,52,14
Leif Røli Utskarpen 1,54,27
Svein Dahl Jernbanen BIL 1,59,16
Stein Sivertsen Leirådal IL 1,59,53
Otto Simskar Grane IL 2,02,53
Terje Nilsen Stålkameratene 2,03,04
Einar Kilen Mosvik IL 2,08,56

M9 55-59 år
Arve Lindstrøm Malm IL 1,55,38
Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1,57,08
Torvald Lamo Mo skilag 2,05,22
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,05,39
Dan Vollan Susendal 2,12,38
Magnar Karlsen Leksvik IL 2,18,03
Kjell Hegstad Leirådal IL 2,18,03
Tord Andersson Tävelsjø AIK 2,49,11

M10 60-64 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 2,00,41
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2,07,36
Bernte Ryggvik Frostad IL 2,07,59
Birger Hanem Hattfjelldal 2,09,02
Bjørn Steinsli Leirådal IL 2,20,00

M11 65-69 år
Odd Halseth NSB Steinkjer 2,06,09

HATTRENNET - Lørdag 21. april 2001

Damer 25-29 år
Manuela Henkel Tyskland 1,41,38
Åse Skogstad OSI 2,08,03

Damer 30-34 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,39,18

Damer 35-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 2,05,46

Herrer 16-19 år
Anders Myrland Gruben 1,33,46
Stian Okkenhaug Bossmo&Ytteren 1,42,50
Anders Bjøllånes Bossmo&Ytteren 1,48,48
Eivind Sorsell Stål 1,51,40

Herrer 20-24 år
Øyvind Johansen Mosjøen IL 1,35,26
Stian Breivik Leirfjord IL 1,37,03
Audun Thonstad Strindheim 1,52,47

Herrer 25- 29 år
Jens Petter Estil Sørli 1,35,33
Jon Inge Kvalbukt Røsvatn 1,37,35
Runar Martinsen Sørli 1,37,57
Frode Stifjell Mosjøen IL 1,54,07
Erling Hagen Kjærstad IL 1,58,54

Herrer 30- 34 år
Hallgeir Lundemo Varden 1,35,23
Even Hagen Kjærstad IL 1,45,14
Trond Hågensen Stål 1,56,49
Øyvind Skarstad Trones 2,07,33

Herrer 35- 39 år
Vidar Djupos Stål 1,39,43
Trond Nyland Kjærstad IL 1,43,20
Arne Ugseth Elvalandet 1,43,32
Kjell Varem Mosjøen IL 1,46,21
Tom Ingebrigtsen Røsvatn 1,46,26
Kurt Nilsen Stål 1,48,11
Stig Halvorsen Stål 1,50,05
Trond Kenneth Larsen Bossmo&Ytteren 1,52,11
Per Storvik Elkem BIL 1,53,19
Bjørn Sagmo Trones 1,56,32
Johan Piribauer Moskel 2,16,53

Herrer 40-45 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,33,01
Ola Berget Leksvik 1,35,40
Gunnar Kvarsvik Kjella 1,47,34
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,48,56
Håvard Vatshaug Drevja IL 1,52,35
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,52,46
Ralph P. Michler Reg.sykehuset Tr.heim 2,01,06
Ingar Solberg Olderskog IL 2,13,04

Herrer 45-49 år
Oddvar Brå Leik 1,35,50
Jarle Thonstad Heimdal 1,38,31
Bjørn Bjørhusdal Stål 1,49,37

Herrer 50-54 år
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,39,48
Ingvar Tverå Korgen 1,44,49
Stein Sivertsen Leirådal 1,48,22
Terje Nilsen Stål 1,50,11
Otto Simskar Grane IL 1,55,44
Einar Kilen Mosvik 2,04,30

Herrer 55-59 år
Arve Lindstrøm Malm 1,48,51
Kjell Hegstad Vinne 2,00,16
Bernt Ryggvik Frostad 2,03,19
Magnar Karlsen Leksvik 2,03,19
Bjørn Steinsli Leirådal 2,18,11
Trond Andersson Tävelsjø 2,18,28

Herrer 64-69 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn 1,57,29
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,58,08

Herrer 70-74 år
Odd Halseth NSB Steinkjer 1,56,55
Trygve Sagmo Overhalla 2,04,15
Olaf Fodstad Nittedal 2,09,57

Hattrennet 08.04.2000
Rennleder: Alf Tjønna / Løypesjef: Sigvald Stormli /Teknisk delegert: Olav Hofstad

K 1
1 Ingjerd Dalen Susendal IL 2:09.36

K 2
1 Gro Marita Aufles Mosjøen IL 1:49.54
2 Kjersti Husby Strindheim IL 1:51.17
3 Anne Marte Hals Mosjøen IL 1:58.46

K 3
1 Manuela Henkel Tyskland 1:37.05

K 4
1 Elin Nilsen Bossmo & Yttern IL 1:31.33

K 5
1 Unni Vatshaug Drevja IL 1:58.09
2 Elisabeth Sæthre Hattfjelldal IL 2:31.28

M 1
1 Anders Myrland Gruben Ski 1:31.34
2 Øyvind Arnes Johansen Mosjøen IL 1:32.14
3 Marius Berg Mosjøen IL 1:35.48
4 Thomas Osheim Kjærstad IL 1:41.16

M 2
1 Stian Breivik Stålkameratene 1:27.36
2 Jon Inge Kvalbukt Røsvatn IL 1:30.09
3 Ante Klemetsen Mosjøen IL 1:31.55
4 Ottar Haldorsen Leirfjord IL 1:42.36
5 Jostein Einrem Mosjøen IL 1:43.40

M 3
1 Frode Estil Byåsen IL 1:24.16
2 Jens P. Estil Sørli IL 1:27.25
3 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1:34.03
4 Ivar Dillan Helgodal IL 1:42.52
5 Erling Hagen Kjærstad IL 1:44.26
6 Frode Stifjell Skorovas IL 1:49.56
7 Halbjørn Berg Hansen Kjella IL 1:52.27

M 4
1 Halgeir M Lundemo Varden IL 1:33.58
2 Even Hagen Kjærstad IL 1:36.03
3 Ole Andre Reinfjord Sømna IL 1:38.53
4 Morten Vesterbekkmo Mosjøen IL 1:41.43
5 Trond Hågensen Vegvesenets BIL 1:47.00
6 Jonny Haldorsen Leirfjord IL 1:48.18
7 Dag Frode Bjerknesli Elkem Bil 1:54.05
8 Jan Tore Knutsen N.T.E 2:01.30

M 5
1 Tore Neergård Grong IL 1:36.03
2 Kjell Varem Mosjøen IL 1:39.20
3 Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1:40.46
4 Håvard Vatshaug Drevja IL 1:41.10
5 Geir Reinfjell Hattfjelldal IL 1:42.28
6 Fred Stensen Harran IL 1:44.51
7 Per Storvik Elkem Bil 1:46.59
8 John Peter Garnes Vefsn Kom. Bil 1:48.34

M 6
1 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:27.45
2 Ola Berget Leksvik IL 1:39.45
3 Kjell Nyrud NBR BIL 1:40.19
4 Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1:45.10
5 Terje Karoliussen Stålkameratene 1:46.05
6 Rolf Petter Michler Reg. Sykeh. Trondheim 1:49.08
7 Jon Nersund Leirfjord IL 1:50.26
8 Alv Arne Vilhelmsen Remma IL 1:52.48
9 Webjørn Solli Olderskog IL 1:55.33
10 Åge Skogstad Hattfjelldal IL 2:15.51

M 7
1 Oddvar Brå Leik IL 1:28.05
2 Sturla Green Helgodal IL 1:37.09
3 Joar Halseth Stod IL 1:43.07
4 Hans Lie Jr Mosjøen IL 1:47.12
5 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 1:51.20

M 8
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:38.57
2 Stein Sivertsen Leirådal IL 1:41.09
3 Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1:41.33
4 Terje Nilsen Stålkameratene 1:43.07
5 Ivar Rystad Kjærstad IL 1:45.05
6 Otto Simskar Trofors skilag 1:46.58
7 John Kvaal Leirådal IL 1:47.11
8 Kjell Hebstad Vinne IL 1:52.08
9 Dan Vollan Susendal IL 1:57.18

M 9
1 Arve Lindstrøm Malm IL 1:43.21
2 Torvald Lamo Mo Skilag 1:48.30
3 Per Leirset Helgodal IL 1:52.16
4 Martinus Lervåg I.L Bryn 2:01.13
5 Bjørn Steinsli Leirådal IL 2:02.57
6 Trond Andersson Tävelsjø AIK 2:15.05

M 10
1 Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 1:48.59
2 Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:51.26
3 Jakob Roghell Korgen IL 2:02.41

M 11
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 1:50.54
2 Håkon Albertsen Bleikvassli IL 1:57.00
3 Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 2:06.07

web: info helgeland