www.drevja.com Turrenn | Blå Vegen Ma. 16. sep. 2019
Meny

Drevja barnehage
Granmoen skole
Verktøysmia  

Tovenveien Velf.

Bysprinten
Mosjøen Båtforening
Norges veteranforb
Vefsn jeger- og fisk

Sangen om fjellet


Værvarsel Drevja

 


 


Redaktør:
Webjørn Solli
webjorn.solli (a)
gmail.com

BLÅ VEGEN
Det første rennet ble arrangert i 1979. Løypa den gangen var 42 km og gikk fra Umbukta til Mofjellstua. Det første rennet ble vunnet av Ivar Rystad og Berit Jenssen. Året etter var det mange som var ute etter skalpene til Ivar og Berit, men begge forsvarte seirene fra det første rennet. I herreklassen ble Jim Sandberg nr. 2, mens Ranveig Rystad tok andreplassen blant dameløperne. 

I 2002 ble målområdet lagt til Brennåsen, og løypa ble 45 km. Hege Elisabeth Nilssen og Frode Estil hadde løyperekorden i den gamle traseen. I 2015 slettet Tarjei Solli Niklas Dyrhaugs rekord (1:59:32). Den nye rekorden er på 1:56:08.

Resultater - Blå Vegen
Resultater 2005-2011

Resultater fra Blå Vegen 27.03.2010

Klasse K15-16
1 Mathilde Rundhaug Bossmo&Ytteren IL 3:07:55
2 Julie Kristoffersen Storforshei IF ski 3:20:23 (+12:28)

Klasse M15-16
1 Isak Sætermo Storforshei IF ski 2:42:36
2 Simon Kalkenberg Skonseng ul/Polarsirkelen ski 2:54:44 (+12:08)
3 Sindre Fjellavli 3:05:08 (+22:32)
4 Ørjan Ressen 3:20:24 (+37:48)
5 Dan Remy Jørgensen BaRe Bendit 3:30:36 (+48:00)

Klasse K17-18
1 Marte Sørmo Bossmo&Ytteren IL 2:57:21

Klasse M17-18
1 Emil Myrvang Sorsell Storforshei IF ski 2:29:05
2 Ruben Rolandsen 2:36:26 (+7:21)
3 Kristian Ramstad Hansen Bossmo&Ytteren IL 3:19:20 (+50:15)
4 Kenneth Lauvås Bossmo&Ytteren IL 3:24:42 (+55:37)

Klasse K19-20
1 Vilde Amundsen 2:55:48
2 Ida Sundvor Opstad 3:55:17 (+59:29)

Klasse M19-20
1 Knut Aksel Hansten IL Splint 2:21:31
2 Rolf Einar Jensen Bossmo&Ytteren IL 2:27:09 (+5:38)
3 Jørgen Einhaug Bossmo&Ytteren IL 3:14:17 (+52:46)
Kristian F. W. Nodland Polarsirkelen golf - brøt løpet.

Klasse K21-25
1 Nina Merete Derås Bossmo&Ytteren IL 3:37:40
2 Marit Amundsen 3:50:39 (+12:59)

Klasse M21-25
1 Jonas Danielsen Bossmo&Ytteren IL Ski 2:42:37
2 Vegard Nerdal IL Stålkameratene 2:44:11 (+1:34)
3 Joakim Einhaug Bossmo&Ytteren IL 2:50:57 (+8:20)
4 Jørgen Danielsen Bossmo & Ytteren IL Ski 2:52:49 (+10:12)
5 Jonas Hiller 2:55:00 (+12:23)
6 Kent Inge Olsen Storforshei IF ski 2:56:13 (+13:36)
7 Kristoffer Rundhaug Bossmo&Ytteren IL 2:59:21 (+16:44)
8 Odd Martin Olsen Storforshei IF ski 3:03:55 (+21:18)
9 Øyvind O. Flaageng 3:11:48 (+29:11)
10 Toralf Alte Westman Rana Brann- og Redningstj. 3:16:53 (+34:16)
11 Adrian Olsen Team Armoa 3:19:17 (+36:40)
12 Thor Martin Michaelsen Bossmo & Ytteren IL Ski 3:22:15 (+39:38)
13 Jonas Andreassen Bossmo & Ytteren IL Ski 3:27:44 (+45:07)

Klasse K26-30
1 Tina Tuven 4:30:57
2 Birgitte Konstanse Skjefstad 4:34:09 (+3:12)

Klasse M26-30
1 Stian Breivik Leirfjord IL 2:20:34
2 Anders Sigurd Bjellånes 2:43:56 (+23:22)
3 Bjørn Einar Hansen Rana Brann- og Redningstj. 2:59:39 (+39:05)
4 Harald Enok Hagen Rana Brann- og Redningstj. 3:13:36 (+53:02)
5 Thomas Michaelsen Team Steinsprekk 3:15:27 (+54:53)
6 Ole Martin Krokstrand 3:26:32 (+1:05:58)
7 Kai-Ronny Pettersen YIT 3:48:35 (+1:28:01)
8 Torgeir Nilsen Rekve 3:51:54 (+1:31:20)
9 Per Håkon Hanssen 4:26:09 (+2:05:35)
10 Ørjan Vonstad BaRe Bendit 4:38:46 (+2:18:12)

Klasse K31-35
1 Cecilie Amundsen 2:34:52
2 Isa-Lill Mathisen IL.MALM 3:49:07 (+1:14:15)
3 Ida Larsson Tärna IK Fjällvinden 4:23:11 (+1:48:19)

Klasse M31-35
1 Ketil Bjørnstad Fauske IL 2:21:30
2 Per Iver Nordset Nittedal Banquet Racers 2:30:01 (+8:31)
3 Morten Lenningsvik 2:34:00 (+12:30)
4 Hans Christian Espenes PRIVATmegleren 20 i stil 2:40:13 (+18:43)
5 Espen Røberg Rana Brann- og Redningstj. 2:42:40 (+21:10)
6 Stig Leirdal 2:47:21 (+25:51)
7 Bjørn Olav Lillealter UL Daggry 2:49:21 (+27:51)
8 Bjørn Krane 2:53:32 (+32:02)
9 Petter Svendsen 2:58:24 (+36:54)
10 Kristian Sivertsen 3:09:32 (+48:02)
11 Vegard André Olsen Storforshei if 3:18:15 (+56:45)
12 Nils Petter Rusånes I.L U.L Heimhug 3:19:20 (+57:50)
13 Frode Riise Rana Brann- og Redningstj. 3:23:32 (+1:02:02)
14 Bård Lindahl Ullersmo Fengsel BIL 3:25:40 (+1:04:10)
15 Tor-Egil Horn 3:29:52 (+1:08:22)
16 Richard Kvitvær Polarsirkelen golf 3:59:22 (+1:37:52)

Klasse K36-40
1 Christin Flatum Fallingen Team Sportsgutta Brandbu 2:49:50
2 Doris Stien Kaspersen Bossmo & Ytteren IL Ski 3:11:59 (+22:09)
3 Cajsa Af Ekenstam Tärna IK Fjällvinden 3:43:59 (+54:09)

Klasse M36-40
1 Vidar Valvik IL SISO 2:25:39
2 Tor Ivar Tverå korgen IL 2:31:27 (+5:48)
3 Sten Frode Kristoffersen Storforshei IF ski 2:31:29 (+5:50)
4 Gjert Brandsdal 2:31:34 (+5:55)
5 Trond Johansen Åga IL 2:32:22 (+6:43)
6 Ole Leiråmo Rana Brann- og Redningstj. 2:48:43 (+23:04)
7 Kjell Nystuen Drevja IL 2:49:35 (+23:56)
8 Falk Jurczek TSV Leuna 2:50:05 (+24:26)
9 Andre Kalkenberg 2:53:51 (+28:12)
10 Espen Kalkenberg Skonseng UL/ Team Yttrabekk 2:59:36 (+33:57)
11 Geir S. Jenssen Bossmo&Ytteren IL 3:02:45 (+37:06)
12 Carsten Rimer Stålkameratene 3:10:19 (+44:40)
13 Steinar Rudolfsen 3:12:05 (+46:26)
14 Rune Krokstrand Storforshei IF 3:13:36 (+47:57)
15 Thomas Axelsson 3:19:09 (+53:30)
16 Torbjørn Noresjø 3:43:41 (+1:18:02)
17 Espen Sætran Åga IL 4:05:35 (+1:39:56)

Klasse K41-45
1 Elin Nilsen Bossmo&Ytteren IL 2:34:03
2 Siw Heidi Berntzen Rana Sykkelklubb 4:05:01 (+1:30:58)
3 Ingeborg Solheim 5:05:00 (+2:30:57)

Klasse M41-45
1 Gøran Olsen IL SISO 2:34:36
2 Karstein Fjellheim 2:47:10 (+12:34)
3 Thomas Nordstrøm 2:58:21 (+23:45)
4 Ole Asbjørn Solli Rana Brann- og Redningstj. 2:59:45 (+25:09)
5 Kurt Paulsen Ronneby OK 3:04:33 (+29:57)
6 Robbin Kulberg 3:19:55 (+45:19)
7 Stig Jørgensen BaRe Bendit 3:30:40 (+56:04)
8 Arne Eyland 3:32:03 (+57:27)
9 Lars Petter Kalkenberg 3:43:16 (+1:08:40)
10 Morten Kristiansen 4:31:10 (+1:56:34)

Klasse K46-50
1 Monica L. Edmondson Tärna IK Fjällvinden 3:15:51
2 Ann-Brita Greva 5:02:04 (+1:46:13)

Klasse M46-50
1 Geir Alte Polarsirkelen vgs 2:34:17
2 Lars Stenvall Spöland IF 2:45:19 (+11:02)
3 Øivind Solli 2:55:48 (+21:31)
4 Jostein Bakken UL Daggry 2:56:16 (+21:59)
5 Stein Solvik Rustad IL 2:57:13 (+22:56)
6 Kjell Varem 3:00:58 (+26:41)
7 Frank Kenneth Olsen 3:02:33 (+28:16)
8 Kjell-Harald Johansen 3:12:35 (+38:18)
9 Justin Smith Team Yttrabekken 3:19:10 (+44:53)
10 Leonid Jankilovits 3:20:05 (+45:48)
11 Stig Roger Sagli Rana Sykkelklubb 3:39:42 (+1:05:25)
12 Thor Arne Linder Polarsirkelen golf 3:46:56 (+1:12:39)
13 Morten Forslund Yttrabekken 3:53:59 (+1:19:42)
14 Ingebjørn Nygård Korgen IL 4:22:18 (+1:48:01)
15 Jack Ødegård 4:24:39 (+1:50:22)

Klasse K51-55
1 Eli Ringdalen Mo O-klubb 3:57:00

Klasse M51-55
1 Oleg Fralov 2:31:48
2 Thor Inge Kristensen 2:35:28 (+3:40)
3 Pål Homnes IL Stålkameratene 2:45:16 (+13:28)
4 Webjørn Solli Drevja IL 2:48:16 (+16:28)
5 Tor Helge Nordvang Bossmo&Ytteren IL 3:01:07 (+29:19)
6 Atle Jonny Waltila IL Stålkameratene 3:01:10 (+29:22)
7 Terje Karoliussen Stålkam 3:01:50 (+30:02)
8 Ingar Solberg Olderskog IL 3:11:24 (+39:36)
9 Nils-Konrad Enge Bossmo & Ytteren 3:12:11 (+40:23)
10 Kurt-Arne Kristensen Mo 3:19:00 (+47:12)
11 Gjert Monsen Toraneset amatør 3:20:10 (+48:22)
12 Knut Berntsen Nesna IL 3:21:21 (+49:33)
13 Knut Bjarne Derås 3:29:52 (+58:04)
14 Tore Kristensen 3:35:26 (+1:03:38)
15 Roger Vatshaug Korgen IL 4:22:18 (+1:50:30)

Klasse M56-60
1 Sverre Amundsen 2:35:56
2 Rune Karlsen 2:58:07 (+22:11)
3 Sergey Maydin 2:59:21 (+23:25)
4 Stein Hermansen 3:01:06 (+25:10)
5 Knut Gabrielsen 3:13:32 (+37:36)
6 Jostein Stige Valnesfjord IL 3:22:26 (+46:30)
7 Richard Kristoffersen  3:39:00 (+1:03:04)
8 Nils Erik Sundsbø Fet Skiklubb 3:50:44 (+1:14:48)

Klasse M61-65
1 Ingvar Tverå korgen IL 2:49:29
2 Ivar Rystad KJÆRSTAD IL 2:56:42 (+7:13)
3 Leonyd Lystov 2:57:27 (+7:58)
4 Steinar Arnesen Skonseng UL 2:59:43 (+10:14)
5 Leif Røli Utskarpen IL 3:01:25 (+11:56)
6 Allan Johansen Åga IL 3:07:08 (+17:39)
7 Terje Nilsen Nesna IL 3:27:45 (+38:16)

Klasse M66-70
1 Arne Leiråmo 3:55:27

Klasse M71-75
1 Ole Ormseth Mo Skilag 3:48:14
2 John Skogøy 3:53:56 (+5:42) 
 

Blå Vegen 04.04.2009

M15-16
1 Emil Sorsell Storforshei if ski 10 2:21:41
2 Trym Kildal Bossmo & Ytteren IL 3 2:23:17 01:36
3 Isak Sætermo Storforshei if ski 2 2:32:25 10:44
4 Haakon Bjerkadal Bossmo & Ytteren IL Ski 8 2:34:08 12:27
5 Simon Ågheim Kalkenberg Rana brann og redning BIL 7 2:38:35 16:54
6 Ole Magnus Berntsen Nesna IL Ski 6 2:39:00 17:19
7 Nikolai Høgseth Nordeng Utskarpen il 1 2:45:50 24:09
8 Karl Petter Steffensen Bossmo & Ytteren IL 9 2:46:36 24:55
9 Eirik Jarl Hansen Utskarpen il 4 2:52:03 30:22
10 Kristian Ramstad Hansen Bossmo & Ytteren IL 5 3:04:22 42:41

M17-18
1 Rolf Einar Jensen Bossmo & Ytteren IL 14 2:13:57
2 Fredrik Gjesbakk Bossmo & Ytteren IL 11 2:17:04 03:07
3 Patrick Mattson Skonseng UL 171 2:29:42 15:45
4 Ulrik Naustvik Lødingen IL 13 2:31:16 17:19
5 Kenneth Lauvås Bossmo & Ytteren IL 12 2:31:40 17:43
6 Marius Krutå Åga IL 143 2:34:47 20:50
7 Jørgen Einhaug Bossmo & Ytteren IL 15 2:35:21 21:24

M19-20
1 Øyvind Ruud Gruben IL Ski 16 2:17:41
2 Thor Martin Michaelsen Bossmo & Ytteren IL Ski 17 2:35:50 18:09
3 Knut Neeraas Bratland Gruben IL Ski 18 2:39:11 21:30
4 Kent Inge Olsen Storforshei IF 163 2:54:39 36:58
5 Mats Henriksen Ninjaz 19 2:59:59 42:18
DNF Tarjei Solli Grøa IL

M21-25
1 Kristian Tettli Rennemo Leksvik IL 33 2:03:46
2 Peter Sjölin 179 2:05:34 01:48
3 Anders Tettli Rennemo Leksvik IL 31 2:06:31 02:45
4 Andreas Myran Steen Leksvik IL 24 2:06:38 02:52
5 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 144 2:11:09 07:23
6 Andreas Sorsell Storforshei if ski 35 2:12:44 08:58
7 Morten Johansen Bossmo & Ytteren IL 27 2:13:49 10:03
8 Martin Vatshaug Drevja il ski 37 2:21:03 17:17
9 Jonas Danielsen Bossmo & Ytteren IL Ski 32 2:23:18 19:32
10 Martin Gaustad Bossmo & Ytteren IL 22 2:25:30 21:44
11 Jørgen Danielsen Bossmo & Ytteren IL Ski 34 2:27:18 23:32
12 Vegard Nerdal IL Stålkameratene 23 2:28:14 24:28
13 Joakim Einhaug Bossmo & Ytteren IL 38 2:30:24 26:38
14 Nils Petter Rundhaug Bossmo & Ytteren IL 25 2:33:07 29:21
15 Thomas Henriksen RBBS 162 2:39:28 35:42
16 Kristoffer Rundhaug Bossmo & Ytteren IL 26 2:39:35 35:49
17 Oskar Karlsson Slussfors 182 2:41:51 38:05
18 Martin Rasmussen 28 2:45:36 41:50
19 Jørgen Nordvang Bossmo & Ytteren IL 30 2:56:11 52:25
20 Eivind Aasen IL Stålkameratene 21 3:00:03 56:17
21 Odd Martin Olsen Storforshei if ski 29 3:17:25 1:13:39
22 Alexander Nilsskog 20 3:19:10 1:15:24

M26-30
1 Anders Myrland Skogn IL 45 2:01:37
2 Aleksander Artemejev Nastolan Naseva 141 2:01:52 00:15
3 Stian Sjonbotn Leksvik IL 47 2:10:48 09:11
4 Erik Norstoga Mosjøen IL 137 2:18:01 16:24
5 Anatoliy Shibanov Kostamus (RUS) 165 2:20:21 18:44
6 Johan Andre Lindseth 147 2:26:25 24:48
7 Harald Enok Hagen Rana brann og redning b.i.l 43 2:43:43 42:06
8 Tommy Hågensen IL Stålkameratene 48 2:45:38 44:01
9 Thomas Michaelsen Team Steinsprekk 44 3:07:55 1:06:18
10 Håvard Lysheim Fk silkefot 40 3:13:56 1:12:19
11 Jørgen Rasmussen 41 3:17:00 1:15:23
12 Einar Bratbak 46 3:19:00 1:17:23
13 Jan Erik Hansen 39 3:22:23 1:20:46
14 Kai Ronny Pettersen 175 3:40:52 1:39:15

M31-35
1 Håvard Hansen Strindheim Ski 142 2:02:40
2 Ketil Bjørnstad Fauske IL 159 2:08:11 05:31
3 Vidar Valvik IL Siso 62 2:08:32 05:52
4 Bjørn Arve Bønå Visto IL 177 2:15:45 13:05
5 Jesper Andersen Bossmo & Ytteren IL 63 2:21:50 19:10
6 Espen Johansen Rana brann og redning b.i.l 65 2:26:45 24:05
7 Bjørn Olav Lillealter Ul Daggry 49 2:32:27 29:47
8 Hans Christian Espenes Aktiv Eiendom Heimdal BIL 53 2:36:18 33:38
9 Rune Krokstrand Storforshei IF 61 2:39:50 37:10
10 Kristian Sivertsen Bossmo & Ytteren IL 161 2:41:16 38:36
11 Nils Arnesen Steinkjer skole 55 2:42:15 39:35
12 Svein O. Linset Tangmoen IL 56 2:44:08 41:28
13 Bård Lindahl Ullersmo Fengsel BIL 64 2:45:47 43:07
14 Nils Petter Rusånes Heimhug IL/UL 59 2:51:17 48:37
15 Frode Riise Rana brann og redning b.i.l 57 2:55:32 52:52
16 Olav Røli Utskarpen il 60 3:05:30 1:02:50
17 Vegard Olsen Storforshei IF 58 3:10:00 1:07:20
18 Odd Arne Olderbakk NRK Hordaland BIL 52 3:45:03 1:42:23
19 Anders Stoltz-Rasmussen 50 4:09:18 2:06:38

M36-40
1 Ulf Tingelöf Kraftstaven Skiteam 181 2:03:17
2 Sten Frode kristoffersen Storforshei 72 2:18:09 14:52
3 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 145 2:18:36 15:19
4 Ørjar Wærum Evensen Sømna IL 176 2:22:29 19:12
5 Vegard Pedersen Fauske IL 160 2:24:50 21:33
6 Trond Johansen Åga IL 140 2:28:22 25:05
7 Ole Leiråmo Rana brann og redning b.i.l 78 2:31:20 28:03
8 Gjøran Nordeng 156 2:34:23 31:06
9 Tor Ivar Tverå Korgen IL 73 2:35:11 31:54
10 Andre Kalkenberg Rana brann og redning b.i.l 69 2:36:32 33:15
11 Geir S. Jenssen Bossmo & Ytteren IL 77 2:40:46 37:29
12 Egil Fjellheim Team Spesialsport 174 2:45:18 42:01
13 Joakim Kumpula Öråns SK Lycksele 169 2:45:24 42:07
14 Reidar Oksfjellelv Rana brann og redning b.i.l 74 2:45:36 42:19
15 Ove André Olsen Mo Il 70 2:57:55 54:38
16 Frode Thomasen Rana brann og redning BIL 76 3:29:49 1:26:32
17 Kjell-Øystein Braseth Mo Industri Transport 66 4:30:28 2:27:11
DNF Carsten Rimer I.L. Stålkameratene

M41-45
1 Lars Arne Ellefsen Innstrandens IL 173 2:15:24
2 Bjørn M. Jarmund Hattfjelldal IL 146 2:16:41 01:17
3 Jan-Erik Johansen Bossmo & Ytteren IL Ski 90 2:17:45 02:21
4 Gøran Olsen IL Siso 149 2:24:24 09:00
5 Ole Asbjørn Solli Rana brann og redning b.i.l 85 2:28:05 12:41
6 Stig Alvestad Gruben il 79 2:28:34 13:10
7 Oddmund Karlsen I.L. Siso 82 2:28:50 13:26
8 Bård Sandberg Strindheim IL 84 2:30:22 14:58
9 Tore Røsvoll Adresseavisen BIL 87 2:32:58 17:34
10 Geir Røsvoll Ranheim skiklubb 89 2:38:36 23:12
11 John Erik Nygaard Bossmo & Ytteren IL 80 2:41:26 26:02
12 Frank R Pedersen Grane IL 83 2:43:02 27:38
13 Karl-Erik Grønli KAR AS Skadesenter 91 2:50:20 34:56
14 Morten Hammer Stormfjell 168 3:09:39 54:15
15 Lars-Petter Kalkenberg Skonseng UL 86 3:16:31 1:01:07
16 Roberth Østhagen Tærna IK Fjællvinden 88 3:46:22 1:30:58

M46-50
1 Geir Alte Polarsirkelen vgs 172 2:08:37
2 Stein Midjo Cresco Bedriftsidrettslag 92 2:28:44 20:07
3 Tore Nilsskog Rana sykkelklubb 96 2:30:07 21:30
4 Pål Homnes Polarsirkelen friluftsråd 95 2:33:44 25:07
5 Tor Helge Nordvang Bossmo & Ytteren IL Ski 93 2:40:24 31:47
6 Jostein Bakken U.L.Daggry 94 2:41:58 33:21
7 Bård Atle Hovd 97 2:50:59 42:22

M51-55
1 Tom Sandberg Mo skilag 98 2:16:56
2 Thor Inge Kristensen Mo skilag 107 2:25:43 08:47
3 Terje Karoliussen IL Stålkameratene 103 2:34:26 17:30
4 Ronny Solli Grøa IL 138 2:36:21 19:25
5 Stein Olav Hermansen Rana FIK 106 2:40:28 23:32
6 Atle Jonny Waltila IL Stålkameratene 104 2:44:23 27:27
7 Nils-Konrad Enge Bossmo & Ytteren IL 101 2:46:59 30:03
8 Knut Berntsen Polarsirkelen friluftsråd 108 2:48:13 31:17
9 Mikhail Shibanov Kostamus (RUS) 166 2:52:10 35:14
10 Kurt-Arne Kristensen Mo 102 2:55:17 38:21
11 Henry Nymann Bossmo & Ytteren IL 105 2:58:35 41:39
12 Bjørn Røtnes 152 2:59:20 42:24
13 Ingar Solberg Olderskog 178 3:13:54 56:58
14 Ole Petter Rundhaug Bossmo & Ytteren IL 100 3:34:24 1:17:28

M56-60
1 Sverre Amundsen Mo skilag 164 2:23:19
2 Leif Røli Utskarpen il 110 2:37:40 14:21
3 Rune Karlsen Stormfjell 167 2:37:46 14:27
4 Johan Swärd Tingelstad IF 112 2:56:36 33:17
5 Rolf Karlsson Slussfors 180 3:10:28 47:09
6 Rickard Kristofferson Fjällvinden 151 3:17:44 54:25

M61-65
1 Ingvar Tverå 114 2:25:33
2 Einar Lindberg Valnesfjord 113 2:33:13 07:40
3 Otto Simskar Grane IL 158 2:41:19 15:46
4 Terje Nilsen Nesna 115 2:48:03 22:30
5 Allan Johansen Åga IL 116 2:58:38 33:05
6 Torleif Nordhei I.L. Siso 150 3:05:12 39:39

M66-70
1 Erling Pedersen 148 2:28:50
2 Richard Kringhaug Valnesfjord il 118 2:30:14 01:24
3 Arild Brygghaug Sportsklubben Saga 117 2:39:18 10:28
4 Arne Leiråmo IL Stålkameratene 109 3:21:27 52:37
5 Oddbjørn Alstadsæter Fauske IL 170 3:30:00 1:01:10

M71-75
1 Ole Ormseth Mo skilag 119 3:20:17

K15-16
1 Mathilde Rundhaug Bossmo & Ytteren IL 121 2:51:02

K17-18
1 Marte Sørmo Bossmo & Ytteren IL Ski 122 2:53:53
2 Katrine Bårdsen Utskarpen il 124 3:41:26 47:33

K19-20
1 Ida Sundvor Opstad Finneidfjord il 125 3:25:36

K21-25
1 Nina Merete Derås Bossmo & Ytteren IL 127 3:09:53
2 Sissel Fjellvang 126 3:32:30 22:37

K31-35
1 Katrine Fjelddahl Tromsø skiklubb langrenn 129 2:58:28
2 Kjersti Olsen Iwar Storforshei IF 130 4:06:36 1:08:08

K36-40
1 Doris Kaspersen Bossmo & Ytteren IL Ski 131 2:49:23
2 Cajsa af Ekenstam Tärna IK Fjällvinden 132 3:35:39 46:16

K41-45
1 Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 133 2:16:59
2 Hilde Sofie Hansen Bossmo & Ytteren IL 157 2:45:55 28:56
3 Unni Vatshaug Drevja il ski 134 2:49:45 32:46

K51-55
1 Eli Ringdalen 136 3:51:55
2 Ragnhild Monsen Mo skilag 135 4:17:19 25:24 

BLÅ VEGEN 15.4.2000  

Kvinner 20-24 år
1 Anita Lorentzen Bossmo &Ytteren 2.26,58
2 Hanne Pettersen Lillehammer Skiklubb 2.32,14

Kvinner 20-24 år 
1 Kristin Johnsen SOIL 2.49,50

Kvinner 35-39 ÅR
1 Elin Bakken UL Daggry 3.26,34

Menn 16-19 år
1 Øyvind Arnes Johansen Mosjøen IL 2.11,17
2 Aleksander Os Fauske IL 2.13,21
3 Ken Millerjord Stål 2.21,44
4 Stian Sjonbotn 2.22,44
5 Espen Bergli Skonseng UL 2.31,23
6 John Larsson 2.35,55
7 Anders Øhrmann 2.39,12
8 Harald Hagen Skonseng UL 2.46,08
9 Marius Gjelstenli Skonseng UL 3.20,42

Menn 20-24
1 Stian Breivik Stål 2.05,48
2 Ketil Bjørnstad Fauske IL 2.06,53
3 Jon Kvalbukt Røsvatn IL 2.09,48
4 Ante Klemetsen Mosjøen IL 2.11,59
5 Åsmund Fredriksen Mosjøen IL 2.17,09
6 Ottar Haldorsen Leirfjord IL 2.20,34
7 Martin Steinmo Bossmo&Ytteren 2.37,08
8 Andreas Eriksen 3.01,34
9 Øyvind Snefjellå UL Daggry 3,51,56

Menn 25-29 år
1 Nils Reinfjord Sømna IL 2.14,32
2 Gøran Noreng Utskarpen IL 2.27,24
3 Frode Stifjell Skorovas 2.29,15
4 Egil Fjellheim Bossmo&Ytteren 2.44,24

Menn 30-34 år
1 Stig Nilsen Utleira IL 2.09,40
2 Even Hagen Kjærstad IL 2.14,47
3 Ole Reinfjord Sømna IL 2.20,06
4 Ørjan Ravnåmo Stål 2.29,33
5 Tor Arne Morken Åga IL 2.30,25
6 Morten Vesterbekkmo Drevvatn IL 2.30,51
7 Trond Hågensen Veivesenet 2.33,18
8 Trond Kenneth Larsen Stål 2.34,34
9 Terje Jørgensen Leirfjord IL 2.35,56
10 Johnny Haldorsen Leirfjord IL 2.36,21
11 Thomas Nordstrøm Tärnaby 2.39,26
12 Ole Solli Rana Brannvesen 2.59,32

Menn 35-39 år
1 Vidar Djupos Nasjonalbiblioteket 2.14,58
2 Kjell Varem Mosjøen IL 2.22,14
3 Lars Stenvall Speland IL 2.23,48
4 Jostein Bakken UL Daggry 2.25,04
5 Tore Røssvoll Adressavisa BIL 2.32,49
6 Stig Valla Brønnøy MC-klubb 2.38,44
7 Morten Solli Rana Brannvesen 2.46,37
8 Arne Steinfjell 2.51,03
9 Stig Halvorsen Bossmo&Ytteren 2.52,56

Menn 40-45 år
1 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2.04,30
2 Ole Dyrhaug Tydal IL 2,16,11
3 Kjell Nyrud Nasjonalbiblioteket 2,21,00
4 Thor Kristensen Rana Politiidrettslag 2,27,06
5 Stein Hermansen Rana FIK 2,34,32
6 Petter Drevland Olderskog IL 2,35,21
7 John Gjølstad Fundia Bygg 2,37,34
8 Jon Nersund Leirfjord IL 2,45,04
9 Atle Waltila Stål 2,53,59
10 Kurt Arne Kristensen 5,26,01

Menn 45-49 år
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 2,21,00
2 Rolf Hamre Stål 2,30,52
3 Roar Blom Innstranden IL 2,41,00
4 Rickard Kristoffersen Hemavan 2,44,33
5 Henry Nymann Bossmo&Ytteren 2,45,57
6 Roald Sørensen Narvik 2,51,00
7 Nils Sundsbø Fet Skiklubb 2,58,39

Menn 50-54 år
1 Ingvar Tverå Korgen IL 2,19,53
2 Terje Nilsen Stål 2,21,04
3 Stein Sivertsen 2,23,06
4 Steinar Arnesen Skonseng UL 2,25,55
5 Leif Røli Utskarpen IL 2,32,04
6 Yngve Johansen Mo 2,40,48
7 Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,41,54
8 Stein Høyen 2,42,00
9 Arne Ramdal 2,43,40
10 Arnold Alterskjær UL Daggry 2,46,10

Menn 55-59 år
1 Torvald Lamo Mo Skilag 2,32,49
2 Jan Os Fauske IL 2,50,00
3 Arne Leiråmo Stål 3,18,00

Menn 60-64 år
1 Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 2,36,32
2 Erland Dalberg IK Fjellvinden 2,44,45
3 Ole Ormseth Mo Skilag 2,45,05
4 Vebjørn Holmen Røsvatn IL 2,50,22
5 Ernst Bordewick Grubben 2,52,36
6 Jakob Roghell Fauske IL 2,59,45
7 Oddbjørn Astadsæther Korgen IL 3,01,28
8 Bo Bernstrøm IK Fjellvinden 3,04,25
9 John Skogøy 3,10,10

Menn 65-69 år
1 Odd Halset NSB Steinkjer 2,36,34
2 Håkon Albertsen Bleikvassli IL 2,55,32
3 Paul Vincent 

web: info helgeland