www.drevja.com Turrenn | Birken Ti. 17. sep. 2019
Meny

Drevja barnehage
Granmoen skole
Verktøysmia  

Tovenveien Velf.

Bysprinten
Mosjøen Båtforening
Norges veteranforb
Vefsn jeger- og fisk

Sangen om fjellet


Værvarsel Drevja

 


 


Redaktør:
Webjørn Solli
webjorn.solli (a)
gmail.com

Birken 18. mars 2017 resultater - «lokale løpere»
M20 Drevvatne, Bendik Rustad IL 03:09:48
M60 Kristensen, Thor Inge Umbukta Fjellstue 03:32:19
M55 Holmen, Arne Ove Kjærstad IL 03:37:20
M60 Vilhelmsen, Alv Arne Mosjøen IL Ski 03:42:21
M30 Danielsen, Jonas Bossmo og Ytteren IL 03:46:59
M50 Reinfjord, Werner Sømna IL 03:46:26
M55 Helmersen, Jan Inge Hattfjelldal IL 03:46:26
K40 Kjensli, Karin Kjærstad IL 03:48:35
M45 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:50:03
M45 Bogfjellmo, Snorre Mosjøen politiidrettslag 03:52:23
M60 Solli, Ronny Grøa IL 03:57:00
M50 Mikalsen, Yngve Yngve Team Blåvegen 04:02:15
M50 Hågensen, Trond Team Blåvegen 04:00:18
M45 Ottesen, Yngve Eek 04:03:09
K30 Vesterbekkmo, Silje Team Leaseplan 04:03:51
M30 Danielsen, Jørgen Bossmo og Ytteren IL 04:04:05
M30 Søreng, Petter Utskarpen IL 04:07:09
M45 Grønli, Karl-Erik Team Blåvegen 04:08:11
M55 Monsen, Gjert Team Blåvegen 04:08:43
M60 Kristensen, Kurt Team Blåvegen 04:12:57
K35 Larsen, Mona Vik Hattfjelldal IL 04:15:10
M45 Arnes, Klaus Sømna IL 04:20:30
K30 Solli, Maja Grøa IL / Hydro BIL 04:28:56
M30 Kværnø, Sven-Henning Mosjøen politiidrettslag 04:39:05
M60 Enge, Nils-Konrad 04:31:22
K35 Hagen, Ingjerd Hattfjelldal IL 04:35:02
M50 Kalås, Trond Kenneth Bossmo & Ytteren Idrettslag 04:40:39
M65 Mulstad, Jonny Team Blåvegen 04:47:31
M50 Brennbakk, Ronald Hattfjelldal IL 04:50:18
K40 Brennbakk, Linda Hattfjelldal IL 04:50:22
M70 Gruben, Kjell Arne Team Blåvegen 04:57:16
K20 Evensen, Tiril Colberg Sømna IL 05:01:28
K40 Øvermo, Laila Team Blåvegen 05:25:20
K50 Forsmo, Berit Emma Kjærstad IL 06:22:06


Birken 2016

Nr. i klassen Nr. totalt Navn Klubb Tid Klasse
1     1      Dahl, John Kristian Team United Bakeries 02:27:34 M35
1     142   Boner, Seraina Team Exspirit 02:55:04
39   502   Tverå, Tor Ivar Korgen IL 03:12:41 M45
47   530   Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 03:13:16 M40
132 1127  Nystuen, Kjell Drevja IL 03:27:45 M40
154 1293  Dahle, Andreas SØMNA IL 03:31:22 M25
229 1740  Jørgensen, Pål Sømna IL 03:40:47 M40
252 1868  Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:43:16 M45
302 2117  Hagen, Even Hattfjelldal IL 03:47:51 M45
225 2161  Reinfjord, Kristian Sømna IL 03:48:54 M25
220 2167  Reinfjord, Werner Sømna IL 03:49:00 M50
336 2552  Tverå, Mellet Korgen IL 03:55:52 M40
193 2564  Solli, Webjørn Drevja IL 03:56:00 M55
214 2594  Danielsen, Jonas Bossmo&Ytteren 03:56:31 M30
203 2614  Solli, Ronny Grøa IL 03:56:57 M55
133 2637  Utland, Martin Utskarpen IL ski 03:57:29 M18
321 2860  Holmen, Arne Ove Kjærstad IL 04:01:56 M50
20   3215  Kjensli, Karin Kjærstad IL 04:09:49 K40
36   3468  Solli, Maja Grøa IL 04:15:35 K25
313 3477  Lillefjell, Martin Julius Sømna IL 04:15:46 M25
487 3878  Benjaminsen, Per Arne Mock 04:24:07 M40
185 4197  Nersund, Jon Leirfjord IL 04:31:52 M60
397 4402  Utland, Terje Utskarpen IL ski 04:36:20 M55
75   4407  Vesterbekkmo, Alf Nikolai Drevvatn 04:36:23 M70
631 4498  Arnes, Klaus Sømna IL 04:37:58 M45
430 4689  Helmersen, Jan Inge Hattfjelldal IL 04:42:49 M55
32   4890  Hagen, Ingjerd Hattfjelldal IL 04:47:58 K35
238 5124  Nordstoga, Halvor Mosjøen.ski 04:53:27 M60
687 5985  Brennbakk, Ronald Hattfjelldal IL 05:15:47 M50
82   5995  Brennbakk, Linda Hattfjelldal IL 05:16:00 K40
553 6002  Åsland, Edgar Bossmo & Ytteren I.L 05:16:09 M55
103 6066  Solli, Tove Karin Brønnøy sykkelklubb 05:18:01 K50
823 6138  Fløtnes, Jan-Ivar Mosjøen Malerservice AS 05:19:43 M45
421 6891  Sørensen, Sigurd Åsland Bossmo&Ytteren 05:45:27 M20
174 7752  Forsmo, Berit Emma Kjærstad IL 06:24:10 K50 
196 8281  Reinfjord, Lena Sømna IL 07:01:33 K50

Birken 2015 - resultater på langrenn.com

Nr i klassen - Navn - Klubb - Tid - Klasse
1 Petter Eliassen Team LeasePlan Go 02:19:28 M-Elite
1 Therese Johaug Team United Bakeries 02:41:46 K-Elite
26 Tor Ivar Tverå Korgen IL 02:50:57 M40
100 Nils-Andrè Reinfjord SØMNA IL 03:06:11 M40
67 Ivar Tverå Korgen IL 03:16:40 M16-17
252 Pål Jørgensen SØMNA IL 03:20:22 M40
225 Werner Reinfjord SØMNA IL 03:24:17 M50
301 Ørjar Wærum Evensen SØMNA IL 03:24:28 M45
361 Mellet Tverå Korgen IL 03:29:05 M40
379 Even Hagen Hattfjelldal IL 03:30:35 M45
398 Yngve Eek Ottesen Vågå IL /Leca/Bygg.no / Team XO 03:32:06 M45
23 Ingvar Tverå Korgen IL 03:35:35 M65
26 Karin Kjensli Kjærstad IL 03:45:46 K40
312 Tor Helge Nordvang Bossmo &Ytteren 03:46:23 M55
136 Johan Vevelstad Warholm Sømna 03:50:14 M16-17
637 Steinar Westerberg SØMNA IL 03:53:37 M45
611 Arne Ove Holmen Kjærstad IL 04:02:23 M50
667 Arild Barlien SØMNA IL 04:02:48 M40
435 Edgar Åsland Bossmo&Ytteren I.L 04:04:55 M55
467 Nils-Konrad Enge Bossmo og Ytteren IL 04:09:32 M55
793 Klaus Arnes SØMNA IL 04:14:05 M45
810 Magne Holand Sømna IL Ski 04:24:18 M40
109 Kjell-Arne Lange SØMNA IL 04:36:50 M70
953 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 04:38:30 M45
628 Alf R Dahle Sømna IL Ski 04:41:20 M55
677 John Drevland Hilstad IL 04:53:31 M55
1034 Jan-Ivar Fløtnes Mosjøen malerservice 04:54:54 M45
175 Tove Karin Solli Brønnøy Sykkelklubb 04:59:56 K50
1160 Thaya Arumairasa SØMNA IL 05:31:27 M45
239 Elin Anita Pettersen Brønnøy Sykkelklubb 05:56:10 K50
244 Berit Emma Forsmo Kjærstad IL 05:59:20 K50
234 Lise Bjøru SØMNA IL 06:50:15 K40

Birken 2013

Plass Navn Klubb Startnr. Tid Totalplass Pulje

Klasse: K25, (Kvinner 25 - 29 år) Makstid: 04:58:19
23 Solli, Maja Grøa IL / Statnett 7259 04:02:52 185 12

Klasse: K30, (Kvinner 30 - 34 år) Makstid: 05:02:34
151 Tuven, Tina-Mari Korgen IL 13770 05:44:35 1812 21

Klasse: K40, (Kvinner 40 - 44 år) Makstid: 04:54:26
76 Kjensli, Karin Kjærstad Il 10577 04:27:14 486 17

Klasse: K45, (Kvinner 45 - 49 år) Makstid: 04:57:02
68 Klaussen, Marit Mosjøen 6676 04:20:46 392 11
161 Aufles, Tove Mette NAV BIL 15367 04:50:06 910 24

Klasse: K50, (Kvinner 50 - 54 år) Makstid: 05:10:03
109 Olsen, Torill Brønnøy Sykkelklubb 10709 04:55:28 1024 17
113 Solli, Tove Karin Brønnøy sykkelklubb 11553 04:56:16 1039 18
310 Pettersen, Elin Anita Brønnøy Sykkelklubb 17227 07:16:58 2490 26

Klasse: K55, (Kvinner 55 - 59 år) Makstid: 05:09:47
65 Bentzen, Liv Brønnøy Sykkelklubb 13228 05:00:25 1117 21

Klasse: M20, (Menn 20 - 24 år) Makstid: 03:57:11
84 Solli, Tarjei Grøa IL 569 03:11:00 252 1
480 Birkeland Mo, Marius Olderskog IL 6751 04:16:54 5064 12
588 Aufles, Sigbjørn Olderskog IL 10322 04:42:06 7016 17

Klasse: M25, (Menn 25 - 29 år) Makstid: 03:59:19
439 Solvang, Patrick Utskarpen IL 7261 04:08:57 4410 12
637 Solvang, Raymond Utskarpen IL 9381 04:36:41 6626 15

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:58:57
138 Lenningsvik, Morten Korgen IL 3417 03:34:40 1419 6
609 Barlien, Arild SØMNA IL 8169 04:25:33 5785 14

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:58:30
17 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 590 03:09:51 222 1
149 Reinfjord, Nils-Andrè SØMNA IL 1906 03:28:19 1031 3
943 Luktvasslimo, Sverre 4480 04:24:05 5656 8
1331 Åsland, Kenneth Bossmo & ytteren 12387 05:01:38 8270 19
1408 Holand, Magne SØMNA IL 15577 05:13:19 8858 24

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 04:03:34
323 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna il - ski 2979 03:46:45 2412 5
353 Reinfjord, Werner SØMNA IL 4016 03:48:47 2603 7
1253 Arnes, Klaus SØMNA IL 15362 05:13:19 8857 24
1540 Arumairasa, Thaya Sømna IL Ski 18242 06:47:02 11342 28

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 04:03:48
288 Solli, Øyvind SØMNA IL 4176 03:52:01 2947 7

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 04:06:26
218 Solli, Ronny Grøa IL 5761 04:02:09 3869 10
383 Enge, Nils-Konrad Bossmo og Ytteren IL 6812 04:25:08 5742 12
728 Dahle, Alf R Sømna il - ski 9674 05:21:00 9227 16

Klasse: M60, (Menn 60 - 64 år) Makstid: 04:16:42
217 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 6406 04:36:03 6575 11

Klasse: M65, (Menn 65 - 69 år) Makstid: 04:28:46
18 Tverå, Ingvar Korgen IL 3619 03:55:58 3296 6

 

Birken 2012

Klasse: M20, (Menn 20 - 24 år) Makstid: 03:38:02
21 Jensen, Rolf Einar Bossmo & Ytteren IL 02:38:22
78 Solli, Tarjei Grøa IL 02:56:45
354 Mo, Marius Birkeland Olderskog IL 03:50:15

Klasse: K25, (Kvinner 25 - 29 år) Makstid: 04:39:29
51 Solli, Maja NTNUI 7849 04:01:39

Klasse: M25, (Menn 25 - 29 år) Makstid: 03:39:20
115 Danielsen, Jonas Bossmo&Ytteren IL Ski 03:08:16

Klasse: K30, (Kvinner 30 - 34 år) Makstid: 04:38:43
134 Tuven, Tina-Mari Korgen IL 05:21:35

Klasse: M30, (Menn 30 - 34 år) Makstid: 03:41:38
169 Lenningsvik, Morten Korgen IL 03:20:39

Klasse: K35, (Kvinner 35 - 39 år) Makstid: 04:38:23
89 Kjensli, Karin Kjærstad IL 04:34:05 

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:34:56
211 Nystuen, Kjell Drevja IL 03:18:34
494 Tverå, Mellet Korgen IL 03:44:17
1045 Fordelsen, Kent-Andre Rana Brannvesen BIL 05:01:37

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:36:10
10 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 02:43:20 116 301
111 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna 03:04:05 614 3
212 Evensen, Ørjar Wærum SØMNA IL 03:12:16 1079 2
434 Ottesen, Yngve Eek team XO/ Vågå IL/Norcem/Leca/Bygg.no 03:26:41

Klasse: K45, (Kvinner 45 - 49 år) Makstid: 04:31:30
150 Olsen, Torill Brønnøy Sykkelklubb 04:33:54
145 Landewall, Astrid Bossmo & Ytteren IL 04:32:42 
169 Solli, Tove Karin Brønnøy Sykkelklubb 04:39:55

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 03:38:07
298 Reinfjord, Werner Sømna IL Ski 03:24:33

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 03:42:26
196 Solli, Øyvind SØMNA IL 03:26:56

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 03:43:42
205 Solli, Webjørn Drevja IL 03:42:21 
221 Solli, Ronny Grøa IL 03:44:05 7
541 Dahle, Alf R Sømna IL Ski 04:37:11 


Klasse: M60, (Menn 60 - 64 år) Makstid: 03:52:06
24 Tverå, Ingvar Korgen IL 03:22:46
184 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL Ski 04:05:07 

 

 

BIRKEN 2011

Klasse M60 Makstid 04:18:09
1 Virtakoivu, Pekka Lohjan Louhi 310 03:14:22
2 Sandstad, Ole Reinhart Grue IL 1908 03:23:24
3 Vehusheia, Oddvar Dølemo IL 1998 03:25:49
59 Tverå, Ingvar Korgen IL 3426 03:54:23
296 Tjønna, Jon Team Powerade 9785 04:59:50

Klasse M55 Makstid 04:08:07
1 Nygaard, Oddvar Bjørn Myhre Sport 235 03:10:29
2 Hanssveen, Erik Søre Ål IL 1726 03:11:32
3 Løken, Svein Roger 214 03:16:11
233 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 6753 04:10:42

Klasse M50 Makstid 04:02:41
1 Aaby, Kristen Bjørn Myhre Sport 322 02:59:09
2 Engebretsen, Knut Beck Overtoppen/ Bull Ski & Kajakk 122 03:01:21
3 Berg, Trond Olav Rustad IL 96 03:03:40
363 Solli, Ronny Grøa IL 4503 04:02:37
104 Lande, Hermann Hattfjelldal IL 5918 04:05:38
804 Dahle, Alf R Sømna IL 10603 04:48:49
830 Åsland, Edgar Bossmo & Ytteren IL 8414 04:51:51

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 04:00:44
1 Jevne, Erling Is i rubben IF 188 02:53:41
2 Solbakken, Fred Anders 279 02:58:23
3 Beitmyren, Jan Olav Team Merida 92 02:58:59
449 Dahle, Tor Eirik Sømna IL 5025 03:53:42
483 Reinfjord, Werner Sømna IL 4876 03:55:54
519 Solli, Øyvind Sømna IL 4543 03:58:30
1087 Luktvasslimo, Ove Jørn HV-01 7370 04:54:41

Klasse: K45, (Kvinner 45 - 49 år) Makstid: 04:41:49
1 Weng, May Bente IL i BUL 502 03:19:40
2 Bolstad, Ragnhild Åslia Skilag/ØG 417 03:37:32
3 Grepperud, Ellen Team NorgesGruppen 437 03:37:33
227 Bakkan, Berit Hanne rana sykkelklubb 8312 05:22:09

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:55:51
1 Hjelmeset, Odd-Bjørn Fjellhug/ Vereide. Hyen 368 02:44:46
2 Røberg, Henning Nittedal IL 261 02:56:02
3 Ree, Martin 252 02:59:09
15 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 25065 03:05:46
166 Evensen, Ørjar Wærum Sømna IL 2172 03:28:12
243 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 2156 03:33:49 
643 Ottesen, Yngve Eek Norcem/Leca/Bygg.no 5405 04:01:41

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:59:20
1 Rezac, Stanislav Patria Direct 3 02:39:54
2 Brink, Jörgen Team United Bakeries 8 02:39:55
3 Aukland, Anders Team Xtra personell 5 02:39:57
738 Tverå, Mellet Korgen IL 4741 04:22:36
1594 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 2414 Brutt

Klasse: K25, (Kvinner 25 - 29 år) Makstid: 04:56:40
1 Boner, Serraina Engadin Skimaraton Team 384 03:11:17
2 Nyström, Susanne Team Exspirit 382 03:16:57
3 Braathen, Solfrid 396 03:17:21
4 Bjellånes, Karianne Henning Skilag 25121 03:18:22
267 Tuven, Tina-Mari Korgen IL 10727 06:22:15

Klasse: M20 Makstid: 03:49:54
1 Thygesen, Torgeir Skare IL Korlevoll 02:44:49
2 Fjeld, Øyvind Moen Kjelsås IL / Team NTNU 02:44:51
3 Andresen, Stian Remseth Team Xtra personell 02:46:42
77 Solli, Tarjei Skogn IL 25110  03:15:31


BIRKEN 2010

Klasse: K20, (Kvinner 20 - 24 år) Makstid: 04:35:53
1 Bjellånes, Karianne Henning Skilag 02:58:41

Klasse: M20, (Menn 20 - 24 år) Makstid: 03:38:52
1 Pedersen, Morten Eide Lillehammer Skiklub 02:36:30
2 Nielsen, Jonas Lørenskog Skiklubb/Team Oslo Sportslager 02:38:16
3 Markset, Trygve Koll/Team Oso-Hotwater 02:40:04
25 Solli, Tarjei Grøa/Drevja 02:54:32
252 Dahle, Andreas Sømna IL 04:05:07  

Klasse: M25, (Menn 25 - 29 år) Makstid: 03:42:23
1 Østensen, Simen Fossum IF 02:29:00
2 Jönsson, Markus Ulricehamns IF 02:35:14
3 Myrland, Anders Skogn IL (Rana) 02:35:59

Klasse: K30, (Kvinner 30 - 34 år) Makstid: 04:57:08
1 Hansson, Jenny Vålådalens Sport Klubb 02:57:33
2 Lintzen, Nina Årsunda IF 03:08:36
3 Jensen, Lena Rustad IL 03:12:16
106 Dalen, Ingjerd Hattfjelldal IL 05:24:08


Klasse: M30, (Menn 30 - 34 år) Makstid: 03:40:24
1 Svärd, Oskar Vålådalens Sport Klubb  02:31:36
2 Tynell, Daniel Grycksbo IF / OK 02:32:49
3 Svartedal, Jens Arne Team Xtra personell 02:33:50


Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:39:34
1 Aukland, Anders Team Xtra personell 02:27:19
2 Rezac, Stanislav PATRIA DIRECT TEAM 02:28:28
3 Alsgaard, Thomas 02:30:09
126 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 03:12:03
129 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna 03:13:15
318 Smedseng, Ole Martin Fokus Bank/Hellfjell 03:35:10
560 Barlien, Arild Sømna IL 04:05:22

Klasse: K40, (Kvinner 40 - 44 år) Makstid: 04:41:50
1 Linn, Anne Elisabeth Elvebakk Lillehammer Skiklub 524 03:21:02
2 Roti, Torunn Drage Røa 515 03:23:39
3 Øvrebust, Liv-Janne Roche BIL 510 03:27:16
284 Sætern, Lillian Hattfjelldal IL 05:50:19
284 Vesterlid, Pia Hattfjelldal IL 05:50:19

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:40:03
1 Eritsland, Asbjørn Bjørn Myhre Sport 02:45:50
2 Bustad, Ola United Bakeries/ Bull Ski & Kajakk 02:47:16
3 Haugen, Simen 02:48:05
72 Jarmund, Bjørn Hattfjelldal IL 03:03:51
154 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:12:42
288 Evensen, Ørjar Wærum Sømna IL 03:26:57
646 Pedersen, Frank Rune Grane IL 04:01:58
904 Luktvasslimo, Ove Jørn HV-01 04:23:40

Klasse: K45, (Kvinner 45 - 49 år) Makstid: 04:34:53
1 Weng, May Bente Driv IL 03:15:33 
2 Grepperud, Ellen Ås IL 03:19:38 
3 Bratberg, Ragnhild DnB NOR 03:19:51
209 Solli, Tove Karin Brønnøysund IL 05:33:29
276 Grolid, Solbjørg Hattfjelldal IL 06:04:27


Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 03:44:43
1 Solbakken, Fred Anders MEDICO 02:43:54
2 Fjell, Jon Gunnar Bjørn Myhre Sport 02:45:41
3 Beitmyren, Jan Olav Klubb Idrettsklubb 02:46:47
47 Nyland, Trond Alcoa Mosjøen 03:05:08
152 Storvik, Per Alcoa Mosjøen BIL 03:18:45
499 Dahle, Tor Eirik Sømna IL 03:52:23
605 Reinfjord, Werner Sømna IL 04:03:04
1494 Kristiansen, Morten Rana metall BIL 06:30:06

Klasse: K50, (Kvinner 50 - 54 år) Makstid: 04:54:56
1 Brudvik, Elisabeth Team Sport 1 Hamar/Vang Skiløperforening 03:30:56
2 Synnevåg, Marit C. SK Rye 03:32:03
3 Meisal, Synnøve MOI 03:43:43 8
196 Nordtug, Lisbet Hattfjelldal IL 06:04:27 20

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 03:42:29
1 Engebretsen, Knut Beck Overtoppen / Bull Ski og kajakk 02:45:38
2 Rypdal, Magnor Isfjorden IL 02:54:50
3 Høiby, Bjørn Næroset IL, Team Sport 1 Hamar 02:55:35
100 Kristensen, Thor Inge Mo Skilag 03:20:16
212 Solli, Webjørn Drevja IL/Arbeidstilsynet 03:35:31
242 Solli, Ronny Grøa 3 03:39:41
849 Dahle, Alf R Sømna IL ski 05:09:11
677 Nordvang, Tor Helge Bossmo og Ytteren IL 04:42:50
1145 Kjærvik, Sverre Olav Mock 06:32:03

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 03:48:02
1 Nygaard, Oddvar Bjørn Myhre Sport 02:51:27
2 Seim, Kjell Ove Røldal IL 02:57:15
3 Maartmann, Halvor Midas Data 02:57:20
267 Nordstoga, Halvor Mosjøen Ski 04:14:14
286 Nilsen, Arne Greger Mock 04:17:08
330 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 04:27:31

Klasse: M60, (Menn 60 - 64 år) Makstid: 03:59:09
1 Vehusheia, Oddvar Dølemo IL 03:07:04
2 Knai, Olaf Hurdal IL 03:07:48
3 Vole, Svein Vågå IL 03:11:09
20 Tverå, Ingvar Korgen IL 03:29:32

 

 

Resultater lokale løpere 2006:

Klasse: M16, (Menn 16-17 år) Makstid: 03:57:05
Solli, Tarjei, 04:04:16 (13,3 km/t)

Klasse: M30, (Menn 30 - 34 år) Makstid: 03:51:58
Hansen, Yngvar Alexander Kjærstad IL  03:17:44 (16,4 km/t)
Hagen, Erling Elkem BIL  04:15:07 (12,7 km/t)

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:51:51
Tangen, Tom Roger Vefsn kommune BIL 03:48:05 (14,2 km/t)

Klasse: K40, (Kvinner 40 - 44 år) Makstid: 04:31:03
Klaussen, Marit Mosjøen IL 04:59:58 (10,8 km/t)
Grønbech, Berit Mosjøen IL 05:49:29 (9,3 km/t)

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:51:48
Storvik, Per Elkem BIL 03:59:57 (13,5 km/t)

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 03:52:04
Solli, Webjørn, 04:18:07 (12,6 km/t)
Solli, Ronny, 04:21:53 (12,4 km/t)

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 03:57:38
Nordstoga, Halvor Mosjøen IL  04:34:29 (11,8 km/t)

 

Yngvar og Trond klarte merket (21.3.05)
Yngvar Hansen og Trond Nyland klarte merket på Birkebeinerrennet med god margin. Yngvar ble nr 16 i sin klasse, bare 9 min bak vinneren. Trond Nyland ble nr 92 i sin klasse ca. 30 min bak vinneren. Tom Roger Tangen kom bare 3 minutter bak merkekravet.

I klasse kvinner 35-39 år,
Marit Klaussen nr 108, med tiden 4:54:07.
Berith Grønbech ble klokket inn på 5:31:10. Makstid for merket ble 4:28:09.

Klasse menn 25-29 år:
Jørn Grøvnes: 3:55:29. Makstid for merket: 3:40:39

Menn 30-34 år:
Yngvar Hansen: 3:03:49. Makstid for merket: 3:40:38
Erling Hagen: 3:48:14

Menn 35-39 år:
Tom Roger Tangen: 3:39:06. Makstid for merket: 3:36:11

Menn 40-44 år:
Trond Nyland: 3:25:30. Makstid for merket: 3:40:37
Per Storvik: 4:12:42.

Menn 55-59 år:
Asbjørn Turmo: 4:21:25. Makstid for merket: 4:07:45

Resultater rennet 2004

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 04:06:50
346 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 6146 4.36.35

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:54:16
222 Varem, Kjell Mosjøen IL 8046 3.55.43

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:59:50
275 Hagen, Even Hattfjelldal IL 9262 4.10.46

Klasse: M30, (Menn 30 - 34 år) Makstid: 04:02:38
199 Hagen, Erling Kjærstad 10957 4.14.11

Klasse: ME, (Menn Elite) Makstid: 03:31:12
119 Hansen, Yngvar Alexander Kjærstad IL 2224 3.10.09



Resultater rennet 2003

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:56:15
147 Varem, Kjell Mosjøen IL 7603 3.44.41

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 03:58:36
399 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 3465 4.17.42  

Resultater rennet 2002
Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:38:54
57 Nyland, Trond Kjærstad IL 5615 3.17.13

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 03:59:12
196 Turmo, Asbjørn Olderskog IL 9563 3.53.39  

Resultater rennet 2001
Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 04:00:17
350 Turmo, Asbjørn Olderskog IL 8745 4.09.29

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 03:54:51
266 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 7510 4.00.52

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:43:31
364 Reinfjell, Geir Elkem Mosjøen 6700 4.06.35

Klasse: M25, (Menn 25 - 29 år) Makstid: 03:55:57
168 Hansen, Yngvar Alexander Kjærstad IL 3119 3.51.53

Resultater rennet 2000
Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:53:50
187 Varem, Kjell Mosjøen IL 5929 3.49.59
332 Reinfjell, Geir Elkem BIL Mosjøen 5658 4.12.02

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:57:13
376 Drevland, Petter Olderskog IL 6079 4.11.58

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 04:00:06
87 Lie, Hans Mosjøen IL 7404 3.39.35
237 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 734 3.59.38

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 04:06:57
268 Turmo, Asbjørn Olderskog IL 8753 4.01.45

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 04:20:32
355 Olsen, Jan Elkem BIL 9427 4.38.19

Resultater rennet 1999
Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:53:00
334 Reinfjell, Geir Elkem BIL Mosjøen 56235 4.03.36

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 04:20:10
340 Olsen, Jan Elkem BIL 9385 4.31.27

Resultater rennet 1998
Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 04:01:50
228 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 60038 3.58.46

Resultater rennet 1997
Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 04:03:18
161 Strand, Aksel Kjærstad IL 1641 3.57.06

Klasse: M70, (Menn 70 - 74 år) Makstid: 05:14:32
83 Sørstad, Arthur Kjærstad IL 2546 5.58.21

Klasse: ME, (Menn Elite) Makstid: 03:16:49
53 Hagen, Even Kjærstad IL 19 3.07.34

Klasse: M20, (Menn 20 - 24 år) Makstid: 03:47:40
183 Steffenrem, Arne Mosjøen IL 8695 3.46.42

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:44:55
286 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 3740 3.54.45
307 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 4257 3.59.21


Birken 1996
Klasse: ME, (Menn Elite) Makstid: 03:23:23
123 Hagen, Even Kjærstad IL 27 3.31.49

Birken 1995

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 04:05:13
167 Drevland, Petter 4208 4.06.27
252 Nilsen, Arne Greger 4617 4.23.37

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 04:08:13
126 Lie, Hans 3600 3.59.27
199 Nordstoga, Halvor 3692 4.13.15
213 Balto, Jan Helge 3240 4.16.52

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 04:13:33
227 Rystad, Sigurd 2908 4.11.00

 

Birken 1994

Klasse: K45, (Kvinner 45 - 49 år) Makstid: 05:05:02
58 Strandheim, Berit 9022 5.43.43

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 03:58:49
3 Rystad, Ivar 2982 3.11.33
126 Rystad, Sigurd 2983 3.44.46

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 04:17:58
82 Bastholm, Ulf 976 3.58.20

 
Birken 1993

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 04:06:52
286 Rystad, Sigurd 5444 4.04.25

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 04:14:43
123 Bastholm, Ulf 5730 3.58.33

Klasse: M20, (Menn 20 - 24 år) Makstid: 03:52:21
80 Steffenrem, Arne Mosjøen IL 7599 3.31.07
88 Fjellheim, Egil Bossmo og Yttern IL 7137 3.32.52
100 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 7511 3.34.36

Klasse: M25, (Menn 25 - 29 år) Makstid: 03:46:35
121 Evensen, Ørjar Wærum Sømna IL 6187 3.32.23

Klasse: M30, (Menn 30 - 34 år) Makstid: 03:43:05
225 Rørmark, Roy Sømna IL 5668 3.42.54
589 Aakvik, Kjell Arne Olderskog IL 5929 4.52.33

Klasse: M35, (Menn 35 - 39 år) Makstid: 03:41:07
316 Drevland, Petter Olderskog IL 4192 4.01.47

Klasse: M40, (Menn 40 - 44 år) Makstid: 03:48:15
270 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 3257 3.59.13
293 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 3688 4.03.28
318 Nilsen, Arne Greger Mosjøen IL 3671 4.08.31
422 Hundålvatn, Magne Olderskog IL 3502 4.32.42

Klasse: M45, (Menn 45 - 49 år) Makstid: 03:53:31
64 Lie, Hans Mosjøen IL 2708 3.28.59

Klasse: M50, (Menn 50 - 54 år) Makstid: 03:54:59
538 Reinfjord, Arnold Sømna IL 673 4.57.27

Klasse: M55, (Menn 55 - 59 år) Makstid: 04:15:13
27 Pedersen, Torleif Leirfjord IL 1300 3.37.25
93 Strand, Aksel Kjærstad IL 1369 3.51.35
web: info helgeland